Najnowsze

Najnowsze

Wypoczywających w polskich górach czeka pogodny dzień. Część ośrodków narciarskich kończy już sezon, ale sporo nadal zapewnia dobre warunki do zjeżdżania. W środę na stokach będzie słonecznie i ciepło.

Dla narciarzy w Alpach to nie będzie udany dzień. W przeważającej większości ośrodków ma padać deszcz. W kilku miejscach z racji niskich temperatur można spodziewać się śniegu. Za to w dwóch ośrodkach temperatura skoczy do 20 st.

Stężenie pyłków roślin będzie w środę wyższe na południu kraju, gdzie zagości słoneczna i bezwietrzna pogoda. Na północy powietrze oczyści się na skutek opadów deszczu i silnego wiatru, dochodzącego do 70 km/h.

Jego wstępny projekt powstał w połowie zeszłego wieku w amerykańskiej firmie lotniczej. Po przejęciu przez agencję kosmiczną, zamienił się w potężny napęd rakietowy, do dziś osiągający rekordowe wyniki. NASA przypomina historię silnika rakietowego F-1, który zapewnił historyczne sukcesy programowi lotów kosmiicznych Apollo.

Łotysze w niecodzienny sposób postanowili zwrócić uwagę władz na dziurawe jezdnie. W kilku miastach w kraju sadzą w wyrwach kwiaty, informuje agencja BNS.

Widziana w największych miastach kraju, słyszana w promieniu kilkudziesięciu kilometrów, pozostawiająca po sobie smugę na 10 minut. Czym było niecodzienne zjawisko na nowozelandzkim niebie?

W ciągu najbliższej doby Polska będzie pod wpływem słabego niżu i frontu atmosferycznego. Niż ten skieruje do nas ciepłe polarno-morskie powietrze (PPmc) z południa, tylko na północy zalegać jeszcze będzie powietrze pochodzenia arktycznego (PAs).

Silny wiatr uderzył w japońską prowincję Kanto, na największej wyspie kraju - Honsiu. Wieje tak mocno, że odwołano już ponad 200 lotów, a punktualne zwykle pociągi kursują z opóźnieniami. Tokijscy pracodawcy zwolnili swoich pracowników wcześniej do domów, by mogli wrócić przed załamaniem pogody. Według Japońskiej Agencji Meteorologicznej wiatr utrzyma się także w środę.

Kolejne prognozy potwierdzają, że w tym tygodniu nie ma co liczyć na ładną i stabilną pogodę. Przelotne opady będą się pojawiać w różnych miejscach kraju, a szczególnie mokre będą środa i sobota. Na Niedzielę Wielkanocną warto przygotować ciepłe ubrania, bo będzie to najchłodniejszy dzień w tygodniu.

"Sypie trzeci dzień z rzędu, mamy tu drugą zimę" - napisała na Kontakt Meteo Mia z Tallinu, stolicy Estonii. W Szkocji natomiast 3 kwietnia, na północy kraju, są miejsca gdzie leży nawet 10-centymetrowa warstwa śniegu.

Zapracowani i zabiegani, pod natłokiem codziennych obowiązków często nie mamy czasu, by rozejrzeć się wokół siebie, pójść na spacer, docenić piękno przyrody. Zrobił to za nas użytkownik Enrique, który sfotografował las w skali makro.

Frank Sinatra śpiewał o Nowym Jorku, że to miasto, które nigdy nie śpi. Potwierdza to NASA swoimi zdjęciami satelitarnymi. Kiedy słońce zachodzi światła Wielkiego Jabłka wyraźnie widoczne są z Kosmosu. Przez całą noc.

10 tys. razy szybszy niż inne i do tego 50 razy wrażliwszy - taki ma być SKA (Square Kilometer Array), najnowocześniejszy radioteleskop, wart 2 miliardy euro. Dzięki niemu dowiemy się m.in. czy jesteśmy sami w Kosmosie. Budowa urządzenia ma ruszyć w 2016 roku, ale wciąż nie wiadomo gdzie. O inwestycję rywalizują Australia i RPA, a walka między nimi jest brudna.

Południowy Meksyk zatrząsł się we wtorek wieczorem polskiego czasu na skutek silnego trzęsienia ziemi. Jego siła wyniosła 6,3 st. w skali Richtera. Odnotowano zniszczenia budynków, ale oficjalnie potwierdzono, że nie spowodowało ono większych strat.

W ciągu dnia pogoda, po zimowej nocy, poprawi się i będzie przypominać tę wiosenną, ale tylko w niektórych miejscach kraju. Na przeważającym obszarze będzie niestety pochmurno i mokro. Termometry za to wskażą nawet 15 st. C.

Będzie cieplej, ale i deszczowo. Drogi mają być we wtorek śliskie, a komfort jazdy obniżony w całej Polsce. Termometry pokażą 15 st. C, a miejscami może spaść śnieg. Sucho będzie tylko na krańcach północno-wschodnich i na południu i zachodzie.

Wiosenne ochłodzenie to dobra wiadomość dla narciarzy. W nocy temperatura spada poniżej zera, co sprzyja uruchomieniu armatek śnieżnych. W ciągu dnia świeci słońce, pozwalając złapać lekką opaleniznę.