Najnowsze

19 stopni, słońce, ale i możliwe burze. Prognoza pogody na Wielkanoc

Najnowsze

[object Object]
Prognoza pogody na najbliższe dnitvn24
wideo 2/5

Zapowiadają się pogodne Święta Wielkanocne, miejscami jednak może popadać deszcz. W Wielką Sobotę temperatura wzrośnie do 19 stopni Celsjusza.

Czeka nas pogodna środa, tylko na południu i południowym wschodzie kraju będzie pochmurno z niewielkimi opadami deszczu (do trzech litrów wody na metr kwadratowy). Termometry pokażą od 12 stopni Celsjusza na Podkarpaciu i 13 st. C na Wybrzeżu, przez 17 st. C w centrum kraju, do 18 st. C na Ziemi Lubuskiej. Wiatr wschodni i północno-wschodni powieje słabo i umiarkowanie, okresami dość silnie.

Miejscami popada deszcz

Na czwartek synoptycy prognozują małe i umiarkowane zachmurzenie, tylko na południu duże z niewielkimi opadami deszczu do trzech litrów wody na metr kwadratowy. Na termometrach zobaczymy od 14 st. C w Małopolsce i na Podkarpaciu, przez 17 st. C w centrum kraju, do 19 st. C na Pomorzu Zachodnim. Powieje słaby i umiarkowany wiatr ze wschodu.

Prognoza pogody na czwartek i piątektvnmeteo.pl

W Wielki Piątek ma wystąpić małe i umiarkowane zachmurzenie. Temperatura maksymalna wyniesie od 16 st. C na wschodzie, przez 18 st. C w centrum kraju, do 20 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr wschodni i północno-wschodni powieje słabo i umiarkowanie.

Prognoza pogody na Święta Wielkanocne

Wielka Sobota ma być pogodna, tylko na wschodzie kraju pojawi się więcej chmur. Termometry pokażą od 15 st. C na Podlasiu, przez 18 st. C w centrum kraju, do 19 st. C na Dolnym Śląsku i Pomorzu Zachodnim. Powieje słaby i umiarkowany wiatr, północno-wschodni i północny.

Zapowiada się pogodna Niedziela Wielkanocna, tylko na wschodzie kraju ma być pochmurno z opadami deszczu do pięciu litrów wody na metr kwadratowy przemieszczającymi się powoli w głąb kraju. Możliwe są też burze. Na termometrach zobaczymy od 12 st. C na Podlasiu, przez 16 st. C w centrum kraju, do 18 st. C na zachodzie. Wiatr powieje z kierunków północnych, słaby i umiarkowany, okresami dość silny.

Prognoza pogody na sobotę i niedzielę tvnmeteo.pl

Poniedziałek Wielkanocny

Na Poniedziałek Wielkanocny synoptycy prognozują umiarkowane i duże zachmurzenie, na zachodzie kraju prawdopodobnie nie wystąpią żadne opady. W pozostałej części kraju okresami ma popadać deszcz o sumie 5-10 litrów wody na metr kwadratowy. Możliwe są też burze. Temperatura maksymalna wyniesie od 15 st. C na Podlasiu, przez 16 st. C w centrum kraju, do 19 st. C na południowym zachodzie. Wiatr z kierunków wschodnich, powieje słabo i umiarkowanie, okresami dość silnie. W burzach będzie silny i może rozpędzić się do 90 kilometrów na godzinę.

Temperatura w ciągu najbliższych dni (Ventusky.com) | wideo bez dźwięku)
Temperatura w ciągu najbliższych dni (Ventusky.com) | wideo bez dźwięku)Ventusky.com
Opady deszczu w ciągu najbliższych kilku dni (Ventusky.com) | wideo bez dźwięku)
Opady deszczu w ciągu najbliższych kilku dni (Ventusky.com) | wideo bez dźwięku)Ventusky.com

Autor: anw/map / Źródło: tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości