Najnowsze

19-latek rażony piorunem w Grzybowie

Najnowsze

Piorun poraził 19-latka na plaży w Grzybowie
tvn24Piorun poraził 19-latka na plaży w Grzybowie

Piorun poraził 19-letniego mężczyznę, który znajdował się na plaży w Grzybowie niedaleko Kołobrzegu (woj. zachodniopomorskie). W trakcie reanimacji 19-latkowi przywrócono akcję serca. Helikopterem przetransportowano go do szpitala. Pierwszą informację o zdarzeniu otrzymała redakcja Kontaktu 24.

Informację potwierdził sierż. sztab. Tomasz Kwaśnik, oficer Prasowy KPP w Kołobrzegu.

- 19-latek został rażony piorunem około godz. 14.00 na ul. Namiotowej w Grzybowie - powiedział policjant.

19-latek przebywa w szpitalu

Jak dodał, mężczyzna był reanimowany, przywrócono mu akcję serca.

- Lotnicze Pogotowie Ratunkowe przetransportowało 19-latka do szpitala w Gryficach. Mężczyzna był przytomny - poinformował.

Sierż. sztab. Kwaśnik zaznaczył, że według jego informacji nad plażą przechodziła sucha burza, której nie towarzyszyły opady deszczu.

Do szpitala trafiły dwie inne osoby

Elżbieta Sochanowska, rzecznik Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie, powiedziała reporterowi TVN24, że pogotowie otrzymało zgłoszenie o zdarzeniu około 13.30.

- Na miejscu ratownicy WOPR udzielali pomocy 19-latkowi - relacjonowała i dodała przy tym, że reanimację przejął wysłany do Grzybowa zespół specjalistyczny.

Sochanowska poinformowała również, że prócz młodego mężczyzny do szpitala trafiły jeszcze dwie osoby, które znajdowały się w pobliżu miejsca zdarzenia.

- Te osoby - kobieta i mężczyzna w średnim wieku - znajdują się na obserwacji, ponieważ u osób, które przebywały w pobliżu miejsca uderzenia pioruna, mogą wystąpić zaburzenia rytmu serca - wyjaśniła.

Autor: aka,kt/ja / Źródło: Kontakt 24

Pozostałe wiadomości