Najnowsze

14 tys. osób odciętych od wody. Winna bakteria coli

Najnowsze

Nie można używać wody z kranów

Około 14 tys. mieszkańców Chojnowa w woj. Dolnośląskim nie ma dostępu do wody pitnej. W sieci wodociągowej miasta Sanepid wykrył bakterie z grupy coli i zakazał spożywania wody z wodociągów.

Jak powiedziała w środę kierowniczka Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Legnicy Małgorzata Stawiska-Lichota, badania przeprowadzone 16 i 17 sierpnia potwierdziły obecność bakterii w sieci wodociągowej na terenie całego miasta.

- W związku z tym wydano zakaz spożywania wody, obecnie prowadzona jest akcja informacyjna wśród mieszkańców, a w mieście pojawiły się już beczkowozy - mówiła Stawiska-Lichota.

Sytuacja będzie opanowana w 24 godziny O zanieczyszczeniu poinformowany został chojnowski Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej, którego zadaniem będzie znalezienie i usunięcie źródła skażenia. - Sieć wodociągowa została już poddana chlorowaniu. Pobrano kolejne próbki i w ciągu 24 godzin powinniśmy mieć informację czy bakterie zostały usunięte - dodała Stawiska-Lichota. Wody nie można wykorzystywać do picia, przygotowywania potraw, mycia naczyń kuchennych, mycia owoców i warzyw, mycia zębów i kąpieli noworodków. Sanepid zaleca także wstrzymanie się z wykorzystywaniem wody do innych celów domowych.

Autor: //aq / Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości