Najnowsze

1,4 miliona Włochów może mieć przeciwciała. To sześć razy więcej niż oficjalna liczba zakażonych od początku epidemii

Najnowsze

Dlaczego noszenie maseczek jest takie ważne?
Dlaczego noszenie maseczek jest takie ważne?tvn24
wideo 2/16

Włoskie Ministerstwo Zdrowia oszacowało, że ponad 1,4 miliona mieszkańców kraju może mieć przeciwciała koronawirusa SARS-CoV-2. To sześć razy więcej niż oficjalna liczba przypadków zachorowań na COVID-19. Jak dodano, to wstępne analizy.

Ponad 1,4 miliona Włochów ma najprawdopodobniej przeciwciała koronawirusa. Jak wskazują pierwsze rezultaty badań prowadzonych przez Ministerstwo Zdrowia - to sześć razy więcej niż wynosi oficjalna potwierdzona laboratoryjnie liczba przypadków zakażenia w kraju.

Badania trwały kilka tygodni - od 25 maja do 15 lipca br.

Wyniki badań, zorganizowanych we współpracy z Instytutem Statystycznym Istat, wydają się potwierdzeniem hipotez niektórych wirusologów, według których faktyczna liczba zakażonych jest znacznie wyższa od oficjalnie podawanej.

Wstępne analizy

Analizy wskazują na to, że kontakt z wirusem miało sześć razy więcej osób, niż pokazują to oficjalne statystyki. Podaje się w nich, że do tej pory we Włoszech potwierdzono ponad 248 tysięcy zakażeń. Oszacowano, że przeciwciała występują u 1,48 miliona osób, czyli u 2,5 procent ludności.

Całkowita liczba przypadków koronawirusa we Włoszech (tvnmeteotvnmeteo.pl za worldometers.info

Według badań płeć nie ma znaczenia w przypadku liczby zakażeń koronawirusem. Pod tym względem Włochy nie różnią się od innych państw Europy - mężczyźni i kobiety zostali dotknięci w takim samym stopniu.

Jeśli chodzi o wiek, Istat podaje, że w przypadku próbek serologicznych najniższy wskaźnik zakażeń występuje u dzieci w wieku od 0 do 5 lat (1,3 procent) oraz u osób powyżej 85 lat (1,8 procent).

Według badań pod kątem zawodu, najbardziej dotknięci są pracownicy służby zdrowia - 9,8 procent oraz pracownicy gastronomii - ponad 4 procent.

Rezultaty te, jak zastrzeżono, są wstępne i nie pokazują jeszcze pełnego obrazu. Konkluzje sporządzono na podstawie badań serologicznych ponad 64 tysięcy osób. Docelowo badania mają objąć około 150 tysięcy Włochów.

Dzienna liczba nowych przypadków koronawirusa we Włoszech (tvnmeteotvnmeteo.pl za worldometers.info

Autor: kw/map / Źródło: PAP, corriere.it

Pozostałe wiadomości