"12 miesięcy z Mają Popielarską" - nowa książka prezenterki pogody TVN Meteo

Maja Popielarska o swojej nowej książce
Maja Popielarska o swojej nowej książce
tvn24
tvn24Maja Popielarska o swojej nowej książce

Maja Popielarska prezenterka TVN Meteo napisała nową książkę. To już jej szósta pozycja. Tym razem stanowi ona swoiste kalendarium prac w ogrodzie i na tarasie, a autorka radzi jak dbać o nasze rośliny przez cały rok. Książka jest dobra dla każdego, zarówno dla zapalonego ogrodnika i dla tych, którzy w tej dziedzinie stawiają dopiero pierwsze kroki.

Maja Popielarska, autorka 5 książek o tematyce ogrodniczej, wydała nową publikację: "12 miesiący z Mają Popielarską". Poprzednie dzieła autorki dotyczyły konkretnych pór roku, ale tym razem w jednej książce zawarta jest cały rok).

Osobisty kalendarz

Najnowsza książka ma inną odsłonę i prezentuje nam się w zmienionej formie.

- Teraz postanowiłam napisać książkę w formie kalendarza - zaczyna opowiadać Maja Popielarska w programie "Wstajesz i Weekend".

Nie brakuje miejsca na notatki.

- Pomysł był takie, żeby właściciel książki był później także jej współautorem - mówi Maja Popielarska - w wyznaczonych miejscach może sobie notować to co zaobserwował i zrobił w swoim ogrodzie - dodaje.

Własne zapiski skłonią nas do wyciągania wniosków na temat zmian, jakie zachodzą w naszych ogrodach. Ponadto gdy przypiszemy jakieś zdarzenie do konkretnej daty możemy zaobserwować w przyszłości czy wydarzenie to się nie powtarza.

Książka dla każdego

Nieważne czy jesteś zapalonym ogrodnikiem od lat, czy dopiero stawiasz pierwsze kroki w tej dziedzinie.

- Książka nadaje się również dla tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z ogrodnictwem. Ma ona naprowadzić co należy robić i jak obserwować przyrodę w poszczególnych miesiącach - mówi Maja Popielarska.

Inny sezon inna praca

Autorka zaznacza, że głównym przesłaniem książki jest to, że naturze trzeba się przypatrywać. Każda pora roku czym innym się charakteryzuje i inaczej wygląda praca w naszych zielonych zakątkach w różnych porach roku.

- W listopadzie i grudniu jest zdecydowanie mniej obowiązków, ale nie oznacza to, że możemy wtedy odpoczywać - informuje Maja Popielarska - w przewodniku nie brakuje prac, które przewidziane są do wykonania w tych miesiącach - dopowiada.

Systematyczność

Autorka zaznacza, że w chłodnej porze roku ważniejsze w naszym ogrodzie od roślin są zwierzęta, które chcemy zwabić na nasze podwórko.

- Jeśli przygotowujemy dla nich jedzenie to musimy być systematyczni, bo zwierzęta przyzwyczajają się do tego miejsca - poucza Maja Popielarska.

Cenne porady i wkład własny

W książce nie brakuje także cennych porad na temat jak zadbać o żywą choinkę w naszych domach, aby jak najdłużej w trakcie świąt nas cieszyła.

Autorka przyznaje, że parę zdjęć jakie umieszczone są w książce wykonała własnoręcznie we własnym ogrodzie.

Autor: AD/rp / Źródło: tvn24

Źródło zdjęcia głównego: tvn24

Pozostałe wiadomości