100 podtopionych posesji w Biłgoraju

PAPMieszkańcy Biłgoraja zmagają się z podtopieniami

Około 100 posesji w Biłgoraju zostało podtopionych po tym, jak woda po obfitych opadach deszczu przerwała wał zbiornika przeciwpożarowego. Strażacy po burzach i ulewach w woj. lubelskim interweniowali w niedzielę już ponad 70 razy.

- Woda dostała się na teren około stu posesji na trzech ulicach w Biłgoraju, wlewała się do budynków. Z jednej z nich trzeba było ewakuować starszą kobietę - powiedział Albert Kloc, rzecznik komendy straży pożarnej w Biłgoraju.

Strażacy pracują przy zabezpieczaniu domów przed dalszym zalewaniem i wypompowywaniu wody. - Sytuacja jest obecnie opanowana - dodał Kloc.

Woda, która dostała się na teren osiedla w Biłgoraju, przypłynęła z pobliskiego zbiornika przeciwpożarowego, którego wał został przerwany na skutek naporu zbyt dużej ilości zgromadzonej w nim po ulewach deszczówki.

Ponad 70 interwencji

W niedzielę przez woj. lubelskie przeszły obfite opady deszczu. 75 strażaków w całym województwie wyjeżdżali około 70 razy do usuwania skutków burz i ulew - głównie do wypompowywania zalanych piwnic budynków i usuwania połamanych gałęzi oraz konarów drzew.

ZOBACZ ZDJĘCIA W SERWISIE KONTAKT 24

Przerwany wał w Biłgoraju/Kontakt 24 SiwyEKS

Autor: xyz/ms / Źródło: PAP, Kontakt 24

Źródło zdjęcia głównego: PAP

Pozostałe wiadomości