Maja w Ogrodzie

„Moczarowy ogród” z wielką oranżerią, odc. 406

23-12-2012 09:05

W nowym odcinku odwiedzamy ogród artystki: florystyki, fotografa, ogrodniczki i psychologa – w jednej osobie. Jej rodzinny dom to modrzewiowy dwór, otoczony 4-hektarowym parkiem w stylu angielskim. Największą wartością tego ogrodu są drzewa-pomniki przyrody: to 3 jesiony i 2 cyprysiki groszkowe. Stoi tu też wielka, wspaniała oranżeria, wypełniona po brzegi pnączami. Wzdłuż oranżerii posadowiono wspaniałą, długą rabatę bylinową. Właścicielka nazywa swój ogród „Moczarowym Ogrodem” i postawiła sobie za cel przywrócenie mu danej świetności. O swoich ogrodniczych troskach i sukcesach pisze też na blogu.

Kolejne odcinki

 • Roślinne hobby Bogusława
  Ja tez tak mam. Idę do centrum ogrodniczego lub na wystawę i potrafię godzinami chodzić. Przynoszę rośliny i ... problem gdzie posadzić, a mam tylko 6 arów i ciągle przesadzam, zmieniam. Nie przepadam za "wymuskanymi" ogródkami.
  ~TeRenia /2018-11-09 08:31
 • Roślinne hobby Bogusława.
  Cudowny, naturalistyczny ogród. Dziękuję za ten odcinek.
  ~Kasia /2018-11-08 15:22
 • do gressan
  już myślałam, że tylko ja mam takie odczucia do tego odcinka i ogrodu...
  ~rania /2018-11-06 21:50
 • Jestem zniesmaczony
  Szanowna Pani Maju,
  mam okazje oglądać Pani programy niemal codziennie. Najczęściej pokazuje Pani piękne miejsca (ogrody) i równie pięknie, ale również racjonalnie o nich opowiada. Mój niesmak wzbudził jednak nieadekwatny Pani zachwyt nad "ogrodem" w odc. 693 . @ hektary nieprzemyślanego w swej architekturze terenu nazwała Pani miejscem godnym naśladowania?! Owszem, w poszczególnych miejscach rosły dość interesujące rośliny, ale to "punktowe" pomysły. Cały teren urządzony bez ładu i składu. Ciekawy pomysł z kamieniami został spłycony do granic możliwości, tj. do granic traktów na tak dużym obszarze. Czy naprawdę było się czymś zachwycać? Mam nadzieję, że to jeden wypadek przy pracy.
  ~gressan /2018-10-11 02:58
 • Cma bukszpanowa
  Pan Grzegorz Majda z Zielonego Pogotowia poleca Mospilan w podwójnej dawce na cme bukszpanową.
  ~Barbara /2018-10-10 23:51