Kontakt24

Kontakt24

Zdjęcie kilkumetrowych fal rozbijających się o falochron zamieścił w Kontakcie Meteo januszbed1. "W gwałtownych porywach siła wiatru zbliża się do 10 w skali Beauforta" - napisał Reporter 24.

Troje rannych, zerwane i uszkodzone dachy, połamane drzewa oraz uszkodzone linie energetyczne - tak dotąd przedstawia się bilans wichury, która przeszła w piątek w województwach śląskim, opolskim i małopolskim. Prędkość wiatru przekraczała 110 km/h.

Zima zaatakowała południowy zachód kraju. W Świeradowie-Zdroju opady białego puchu pojawiły się jeszcze przed południem. Na drodze do Szklarskiej Poręby w świeżej warstwie śniegu zakopał się autobus. Zobacz zdjęcia Reporterów 24.

W sobotę wieczorem nadarzyła się prawdziwa gratka dla miłośników astronomii. Na niebie można było obserwować zaćmienie Księżyca. W Polsce to niezwykłe zjawisko rozpoczęło się późnym popołudniem. Mamy już pierwsze zdjęcia Srebrnego Globu.

Pierwsze dni grudnia, dla którego charakterystyczne są opady śniegu, przyniosły mieszkańcom województw zachodniopomorskiego i pomorskiego nieprzyjemną niespodziankę. Spadł tam grad, poza tym grzmiało.

Najdłuższa zatoka w południowo-wschodniej Norwegii nazywana jest po norwesku Oslofjord. Ten malowniczy region został sfotografowany przez naszego Reportera 24.

Gruba warstwa śniegu i piękne, wyżowe słońce. W tym roku tak jeszcze nie było. Aby przypomnieć, jak wygląda prawdziwy grudzień, Reporter 24 FLASHBYDGOSZCZ w Kontakcie Meteo zamieścił zdjęcia ubiegłorocznego. A po nim, kolejni użytkownicy. Zapraszamy do obejrzenia ich galerii!

Susza w Polsce trwa, przez co ubywa wody w rzekach. Dramatycznie przedstawia się również sytuacja na południu Polski. Jak donosi Reporter 24, kompletnie wysechł jeden z potoków w beskidzkim Szczyrku.

Dostaliśmy od Was sporo zdjęć listopadowego Księżyca. Dzięki suchemu, przejrzystemu powietrzu w tym miesiącu satelita jest wyjątkowo urokliwy. Zobaczcie wybrane fotografie nadesłane przez Reporterów 24.

Europa północna i centralna znalazły się pod wpływem głębokiego niżu, którego centrum znajduje się nad Skandynawią. Front o nazwie Yoda przynosi do Polski bardzo silny wiatr. Podczas nocnej wichury uszkodzony został wiatrak w miejscowości Kobylnica - co udokumentował @grex w Kontakcie 24.

Mgła to dość niebezpieczne zjawisko atmosferyczne, któremu jednak nikt z nas nie odmówi uroku. Szczególnie pięknie prezentuje się na Mazurach, co możecie sami zobaczyć na zdjęciach Reportera 24.

W czwartkowy poranek w wielu miejscach Polski zrobiło się biało. Na drzewach, łąkach czy płotach pojawił się biały osad – szron. Internautom udało się uchwycić to urokliwe zjawisko.

Morsy też obchodziły Święto Niepodległości, jednak zrobiły w to dość nietypowy sposób. Po prostu wskoczyli do zimnej wody w jeziorze. Woda 11 listopada miała 8 st. C.

Ze zdjęć @skibka jasno wynika, że idzie zima. Biały szron pokrywający liście, gałązki i kwiaty jest na to najlepszym dowodem.

Mżawka mży, śnieg śnieży, wiatr wieje, mgła mgli, burza burzuje lub burzy (czasem dosłownie), mróz mrozi, a deszcz pada - nie deszczuje. Ciekawe dlaczego? Z tornadem to w ogóle nieporozumienie - ono występuje podobnie jak trąba powietrzna.