Kontakt24

Kontakt24

Mamy dobrą wiadomość dla miłośników grzybobrania z województwa kujawsko-pomorskiego: w podbydgoskich lasach grzybów nie brakuje. Na zdjęciach wysłanych przez Reportera 24 zobaczycie m.in. koźlarze, borowiki i muchomory.

Las, park, rynek, to najbardziej popularne destynacje niedzielnych przechadzek. A co powiecie na wyprawę do jaskini? Brzmi groźnie, ale warto. Reporter 24 odwiedził Jaskinię Niedźwiedzią w Sudetach, skąd przesłał nam imponującą galerię zdjęć.

Właśnie rozpoczęła się złota polska jesień. Światło słoneczne złagodniało i wydobywa z natury jej najpiękniejsze cechy - miękkie linie intensywnie zielonych traw i złotych zbóż oraz ciepły odcień zmieniających barwę liści. Zobaczcie, jak o tej porze roku przedstawia się Suwalszczyzna.

Borowik szlachetny jest bez wątpienia królem polskich lasów, ale ma też liczną świtę. Poznajcie, dzięki zdjęciom Reporterów 24, członków rodziny królewskiej, borowika ponurego i sosnowego.

Bałtyk swoją atrakcyjnością zachwyca nie tylko w sezonie. W końcówce lata również możemy cieszyć się pięknem zachodzącego słońca, na plaży spotkać zakochane pary, a przy brzegu zobaczyć fokę. Uroki prawie jesiennego morza uchwycili Reporterzy 24.

Reporterzy 24 uwieczniają ostatnie dni lata. Na Kontakt Meteo napływają zachwycające feerią barw zdjęcia roślin, które wcale nie wyglądają, jakby brakowało im słońca.

O szarym pogromcy rudej wiewiórki mieszkającej w Polsce, słyszymy nie od dziś. Amerykańskie krewniaki są większe i silniejsze, a do tego błyskawicznie przystosowują się do nowych warunków środowiska. Film prezentujący okaz tego gatunku zamieściła Reporterka 24, kasiewusa.

Tatry, niezależnie od pory roku, cieszą się dużą popularnością. Jednak dopiero u progu jesieni nabierają szczególnego uroku. Kiedy w Tatry zawita jesień? Kiedy patrzymy na zdjęcia nadesłane przez Reporterkę 24 wcale nie mamy pewności, że nastąpi to prędko.

Istnieją sprzeczne zdania co do kształtu tych chmur. Zdaniem części redakcji wyglądem przypominają złociste, okrągłe biszkopty. Innym na myśl przychodzą bąble.

Wielkimi krokami zbliża się jesień, do tej astronomicznej pozostał już tylko tydzień. Pośród pierwszych oznak nadchodzącej pory roku można jednak znaleźć kilka śladów lata.

Las jesienią nabiera charakteru, staje się bardziej tajemniczy i urokliwy. Można tam znaleźć też przysmak polskiej kuchni - grzyby. Reporterzy 24 nadesłali na Kontakt Meteo zdjęcia tych darów natury. Sami zobaczcie.

Na 100 mln funtów (ok. 500 mln zł) szacuje się straty, jakie wyrządził cyklon Katia, na Wyspach Brytyjskich w poniedziałek i wtorek. Najbardziej ucierpiała Szkocja, gdzie wichura pozrywała dachy, zablokowała drogi i odcięła dostawy prądu.

Grzybobranie w pełni, o czym świadczą zdjęcia nadsyłane przez Reporterów 24. Zdjęcia kozaków, maślaków i innych jadalnych cudów z dumą przesyłają na Kontakt Meteo. Czekamy na więcej.