Kontakt24

Kontakt24

Wiatr, który w ostatnich dniach przyniosły nad Polskę niże znad północnej Europy, wzburzył nasze Wybrzeże. Reporterzy 24 przysłali zdjęcia fal zalewających kołobrzeskie plaże.

Zima nieśmiało przypomina o swoim istnieniu. Reporterzy 24 wysłali nam zdjęcia ze Szczyrku i Warszawy pokazujące dzisiejsze opady śniegu. Jak mówiła Arleta Unton-Pyziołek, meteorolog TVN Meteo, w górach leży nawet 70 cm. I ma jeszcze padać.

Dodatnie temperatury nawet nocą i spora dawka słońca sprawiają, że przyroda budzi się do życia. Drzewa wypuszczają liście, a kwiaty zaczynają kwitnąć. Na trop wiosennej aury w styczniu wyruszyli Reporterzy 24.

2 tony martwych ryb wyłowiono ze śląskiego stawu Bolina. Przyczyną tej katastrofy ekologicznej mogło być zbyt duże stężenie chlorków w wodzie. O sprawie poinformował redakcję Kontaktu 24, Reporter 24 wojtix.

Podglądanie to czyn społecznie niepożądany, ale nie w przypadku, gdy podglądający to miłośnik awiacji, a podglądanym najwspanialsze samoloty, jakie przelatywały nad Polską. Reporter 24 przesłał na Kontakt Meteo film pokazujący najdorodniejsze podniebne modele, jakie sfotografował w 2011 roku.

W tym roku nowojorczycy z żalem patrzyli na swoje ulice strugach deszczu w Boże Narodzenie. W mieście po raz pierwszy ode kilku lat zabrakło śniegu na święta. Zdaniem meteorologów portalu AccuWeather.com, pojawić może się w Sylwestra.

Piękną mamy wiosnę tej zimy. Temperatura sięga nawet 10 st. C. Zdezorientowane ciepłem rośliny zakwitły. Reporterzy 24 przesyłają zdjęcia grudniowych kwiatów. Zaowocowały nawet truskawki!

Gwałtowne burze, trąby powietrzne i gradobicia przeszły w Boże Narodzenie nad Australią. Niszczyły domy i samochody m.in. w Melbourne. Ulewne deszcze podmyły drogę kolejową na północy kraju, na skutek czego doszło do wykolejenia pociągu przewożącego toksyczne substancje. Zagrożone jest lokalne środowisko.

Potężne zwały śniegu zalegają na południu Stanów Zjednoczonych. Internautka Krystyna do redakcji Kontaktu 24 przysłała zdjęcia, na których prezentuje, jak ze śniegiem radzi sobie nieprzywykły do niego Nowy Meksyk.

Tam na śnieg nie ma najmniejszych szans. Aby zachować świąteczną atmosferę, nasza internautka Agata wraz z przyjaciółmi na indonezyjskiej plaży lepi bałwana z piasku. I pokazuje go nam przez Kontakt 24.

Choć śniegu wypatrywaliśmy już od kilku miesięcy a w wielu miejscach kraju pojawił się już przed kilkoma dniami, to oficjalnie pierwszy dzień zimy przyszedł dopiero dzisiaj. Jak nowa pora roku przywitała się z Polską? Zobaczcie na zdjęciach Reporterów 24.

Zaledwie na kilka dni przed Bożym Narodzeniem, a także na dzień przed nadejściem astronomicznej zimy, na przeważającym obszarze kraju utrzymuje się jesienna aura. Gdzieniegdzie jednak pojawił się śnieg. W nocy z wtorku na środę najwięcej napadało go na Mazowszu, Lubelszczyźnie i Podkarpaciu.

We wtorkowy wieczór mieszkańcy stolicy z uśmiechem wyglądali przez okno. Wreszcie zaczął padać śnieg... pierwszy w tym roku. Najpierw nieśmiało prószył, by chwilę potem przybrać na intensywności.

Wtorek w niektórych częściach kraju będzie upływał pod znakiem opadów deszczu ze śniegiem i śniegu. Sprawdźcie, gdzie leży biały puch i gdzie się go spodziewać.

- Katastrofa lotnicza? Kometa? - zastanawiają się Reporterzy 24. W poniedziałek około godziny 15:30 na śląskim niebie pojawiły się dziwne smugi. Były bardzo gęste i miały niespotykane kształty. Zaniepokojeni internauci wysyłali zdjęcia na Kontakt 24.