Kontakt24

Kontakt24

Kierowcy muszą się przygotować na powtórkę z kłopotów, z którymi musieli zmagać się rano. Po południu śnieg rozpadał się na zachodzie i południu kraju. Silne opady zapowiadane są także w Warszawie.

W granicach administracyjnych Olsztyna znajduje się 15 jezior. Wystarczy wybrać się kawałek od centrum miasta, by być już nad brzegiem wody. Reporter 24 gtomas nadesłał zdjęcia pokrytych śniegiem i lodem olsztyńskich akwenów.

Obfite opady śniegu na południu Polski w ostatnich dniach dały się we znaki nie tylko kierowcom i przechodniom, ale też sportowcom. W Zakopanem kompletnie zasypana została Wielka Krokiew. Zdjęcia w Kontakcie 24 zamieści riwer2.

Silny sztorm, który szalał na polskim morzu przez dwa dni, dokonał zniszczeń także na brzegu. Zniszczone są plaże i umocnienia brzegowe. W Kołobrzegu fale rozpruły nadmorską ścieżkę rowerową.

Zima od kilku dni pokazuje swoje prawdziwe oblicze. Obfite opady śniegu, mróz i wiatr utrudniają codzienne życie, ale dają też okazję do ciekawych obserwacji. Kto z mieszkańców szczelnie ocieplonych domów pamięta jeszcze wariacje mrozu na szybach? Reporter 24 nie pozwala zapomnieć.

Jak na zawołanie: wraz z początkiem ferii śnieg zasypał Polskę. Najwięcej białego puchu spadło na południu kraju, dokąd już od wczoraj ruszyli uczniowie z czterech województw. Reporterzy 24 nie pozostali bierni wobec pierwszych poważnych oznak zimy i wysłali na Kontakt Meteo wiele zdjęć i filmów z zaśnieżonych miast.

Wyjątkowo silny wiatr w nocy z czwartku na piątek zrywał dachy i powalał drzewa. Spowodował zniszczenia m.in. na Opolszczyźnie i Wielkopolsce. Wiele razy musiała interweniować straż pożarna.

Jeden z Reporterów 24 spędził lato w Norwegii. Na Kontakt Meteo przesłał ponad 100 zdjęć, które są wspomnieniem jego wyprawy na klif Preikestolen. Zobaczcie niezwykłą galerię, która przybliży wam to miejsce.

W drugim tygodniu stycznia doczekaliśmy się zimowej aury. W niektórych rejonach kraju od rana spadło nawet 10 cm białego puchu. Reporterzy 24 nadesłali nam zdjęcia przedstawiające ośnieżone drogi, domu, a nawet skocznie narciarskie w ich okolicach.

Warszawa, Maszewo koło Płocka oraz Kętrzyn to miejsca, z których na Kontakt Meteo i na Kontakt 24 napływają zdjęcia jakby zrobione na przełomie marca i kwietnia. Zobaczcie, jak wiosna zajęła w styczniu miejsce zimy.

Biel to kolor coraz częściej pojawiający się w Polsce w ostatnich dniach, szczególnie na wschodzie i południu kraju. Tam drogi, stoki i chodniki przykrywa niekiedy spora warstwa śniegu. Wszystko za sprawą wilgotnych frontów atmosferycznych przechodzących nad Polską. Śnieżne krajobrazy od Suwałk po Małopolskę utrwalili na zdjęciach Reporterzy 24.