Kontakt24

Kontakt24

Gruba warstwa śniegu i piękne, wyżowe słońce. W tym roku tak jeszcze nie było. Aby przypomnieć, jak wygląda prawdziwy grudzień, Reporter 24 FLASHBYDGOSZCZ w Kontakcie Meteo zamieścił zdjęcia ubiegłorocznego. A po nim, kolejni użytkownicy. Zapraszamy do obejrzenia ich galerii!

Susza w Polsce trwa, przez co ubywa wody w rzekach. Dramatycznie przedstawia się również sytuacja na południu Polski. Jak donosi Reporter 24, kompletnie wysechł jeden z potoków w beskidzkim Szczyrku.

Dostaliśmy od Was sporo zdjęć listopadowego Księżyca. Dzięki suchemu, przejrzystemu powietrzu w tym miesiącu satelita jest wyjątkowo urokliwy. Zobaczcie wybrane fotografie nadesłane przez Reporterów 24.

Europa północna i centralna znalazły się pod wpływem głębokiego niżu, którego centrum znajduje się nad Skandynawią. Front o nazwie Yoda przynosi do Polski bardzo silny wiatr. Podczas nocnej wichury uszkodzony został wiatrak w miejscowości Kobylnica - co udokumentował @grex w Kontakcie 24.

Mgła to dość niebezpieczne zjawisko atmosferyczne, któremu jednak nikt z nas nie odmówi uroku. Szczególnie pięknie prezentuje się na Mazurach, co możecie sami zobaczyć na zdjęciach Reportera 24.

W czwartkowy poranek w wielu miejscach Polski zrobiło się biało. Na drzewach, łąkach czy płotach pojawił się biały osad – szron. Internautom udało się uchwycić to urokliwe zjawisko.

Morsy też obchodziły Święto Niepodległości, jednak zrobiły w to dość nietypowy sposób. Po prostu wskoczyli do zimnej wody w jeziorze. Woda 11 listopada miała 8 st. C.

Ze zdjęć @skibka jasno wynika, że idzie zima. Biały szron pokrywający liście, gałązki i kwiaty jest na to najlepszym dowodem.

Mżawka mży, śnieg śnieży, wiatr wieje, mgła mgli, burza burzuje lub burzy (czasem dosłownie), mróz mrozi, a deszcz pada - nie deszczuje. Ciekawe dlaczego? Z tornadem to w ogóle nieporozumienie - ono występuje podobnie jak trąba powietrzna.

W październiku przyszły pierwsze tej jesieni przymrozki. Wielu z nas natpotkało o poranku oszronione samochody, kwiaty, liście. Okazuje się, że zjawisko to oglądane naprawdę z bliska jest jeszcze bardzej efektowne. Zobacz zdjęcia, które nadesłał nam jeden z naszych Reporterów 24.

Pierwsze przymrozki i pierwsze skrobanie szyb. Tego ranka mieszkańcy wielu części kraju na szybach swoich samochodów zobaczyli szron. Na Kontakt Meteo napisała @atka.

Czy to lato, czy to zima, warunki do powstawania tęczy są: wystarczy trochę deszczu i trochę słońca. Kolorowe paski na niebie zawitały w czwartek na polskim niebie. Czujni Reporterzy 24 nadesłali nam zdjęcia pokazujące piękne widoki.

Są tam łosie bez rogów, renifery spacerujące po drogach i kolorowe domki skryte wśród fiordów. Reporter 24 estelar spędził lato w Skandynawii a w Kontakcie Meteo zamieścił galerię wyjątkowych zdjęć.

Podczas ostatnich kilku pogodnych dni Reporterzy 24 chętnie zwracali swoją uwagę w kierunku wschodów i zachodów słońca. Obejrzyjcie ich piękne zdjęcia - niedługo takie widoki będą prawdziwą rzadkością.

W środę pogoda zaskoczyła warszawiaków. Od rana świeciło słońce, pogoda zapowiadała się spokojnie. Jednak wczesnym popołudniem spadła krupa śnieżna. Zdziwieni byli również mieszkańcy warmińsko-mazurskiego Susza - tam po godzinie 15 spadł grad.

Czym są mgły? Fizycznie tym samym, co chmury - kroplami wody lub kryształkami lodu zawieszonymi powietrzu. Różnica między nimi jest tak naprawdę jedna.

Październik rozpoczął się zaskakująco ciepło i słonecznie. Jesień w tym roku dopisuje i raczy nas całą gamą kolorów. Królują oczywiście palety żółtych i pomarańczowych odcieni. Zobaczcie niezwykle malownicze zdjęcia nadesłane przez naszych Reporterów 24.

Tegoroczna jesień zdążyła zachwycić niejednego z nas. Zdjęcia Reportera 24 pokazują, że jak mało która, zasłużyła sobie na miano złotej.