Kontakt24

Kontakt24

Trudne warunki spowodowane nocnymi opadami śniegu panowały rano na drogach woj. warmińsko-mazurskiego, m.in. tych prowadzących do przejścia granicznego w Bezledach. Do redakcji Kontaktu 24 spływały ostrzeżenia o występującej miejscami gołoledzi, a służby drogowe ostrzegały o porannych utrudnieniach drogowych w większości województw. Na Podlasiu z kolei nocne wichury spowodowały przerwy w dostawach prądu.

Kwitną kaczeńce, bobry pracują, nie śpią żaby czy ślimaki - nawet na uznawanej za polski biegun zimna Suwalszczyźnie przyroda zachowuje się, jakby nadchodziła wiosna. Takie anomalie można obserwować w całym kraju. Na Kontakcie 24 przybywa zdjęć kwitnących roślin, które w grudniu nie powinny wykazywać takiej aktywności.

W gęstych mgłach utonęły w czwartek rano niektóre rejony Polski, a miejscami widzialność nie poprawiła się nawet wczesnym popołudniem. Właśnie taką sytuację w powiecie dzierżoniowskim udokumentował Casimirus. Synoptyk TVN Meteo Arleta Unton-Pyziołek ostrzega, że z podobnymi utrudnieniami możemy mieć do czynienia do końca tygodnia.

Początek nowego tygodnia w niektórych regionach Polski okazał się początkiem zimy. W nocy z niedzieli na poniedziałek pierwszy śnieg zaczął prószyć m.in. na Dolnym Śląsku, w Małopolsce, w Wielkopolsce i na Ziemi Łódzkiej. W nocy z poniedziałku na wtorek i we wtorem ma sypać na północy i południu Polski. W Kontakcie Meteo i w Kontakcie 24 przybywa informacji o kolejnych białych miejscach w kraju.

W pochmurne, jesienne dni niebo nie musi być nudne. Internauta janusz_w podczas porannego rozpogodzenia uchwycił jego niezwykły wygląd. Nawet jeśli nie dacie się przekonać, że nad Opolszczyzną przeleciał jeden z Niezidentyfikowanych Obiektów Latających, warto lepiej zapoznać się ze zjawiskowymi chmurami soczewkowatymi.

Chociaż listopad zaczął się na dobre, nie wszystkie rośliny przestawiły się na jesienny tryb wegetacji. Na Kontakt Meteo dostaliśmy zdjęcia od Casimirusa pokazujące, że na Dolnym Śląsku - jak gdyby nigdy nic - dojrzewają truskawki. Jak wyjaśnia biolog, takie zaburzenia się zdarzają. - Ale to nie ma sensu biologicznego - zaznacza.

Setki powalonych i połamanych drzew, zniszczone i poprzewracane auta, uszkodzone budynki - takie ślady zostawiał w kolejnych krajach Europy orkan Św. Judy. Reporterzy 24 na bieżąco relacjonowali z trasy przejścia żywiołu. "Czegoś takiego jeszcze nie widziałem" - pisał Reporter 24 z Wielkiej Brytanii.

Jesień Nowego Jorku się nie ima. "Jest słonecznie, ciepło i przyjemnie", jak pisze nasz Reporter 24. Poza tym jest tam też wyjątkowo zielono. Zupełnie inaczej niż w Polsce.

- Wydaje mi się, że to na całą zimę starczy - komentował swoje znalezisko mężczyzna z woj. lubuskiego, który znalazł wielkiego grzyba. Oprócz niego gigantycznego prawdziwka znalazł w ostatnim czasie pewien gdynianin, a pod koniec września udało się to także naszemu internaucie.

Przełom września i października okazał niezbyt sprzyjający pod względem aury. Jednak Wasze zdjęcia zamieszczone w Kontakcie Meteo pokazują, że mimo wszystko tegorocznej jesieni nie brakuje urody.

Wasze obiektywy skierowane są na najważniejsze wydarzenia pogodowe w kraju i za granicą. Trzymając rękę na pulsie, współtworzycie portal tvnmeteo.pl.

Choć wiedzieliśmy, że warunki do obserwacji poniedziałkowej koniunkcji Jowisza i Księżyca będą dobre, to takich zdjęć się nie spodziewaliśmy. Reporter 24 w Kontakcie Meteo zamieścił fotografie, na których widać nie tylko kratery na ziemskim satelicie, ale też gazową powierzchnię największej planety naszego układu.

Poniedziałkowy wschód słońca został nazwany przez internautów "syberyjskim". A to za sprawą siarczystego mrozu, dochodzącego nawet do -32,5 st. C, a także niezwykłych kolorów jutrzenki. Na Kontakt Meteo dostaliśmy mnóstwo zdjęć z całej Polski.

Poniedziałkowy poranek przywitał nas siarczystymi mrozami. Aż -32,5 st. C pokazał termometr Reportera 24 z Podhala. Takich mrozów już dawno w Polsce nie było. W Kontakcie Meteo internauci śledzą spadek temperatur.

Mróz, który nie opuszcza nas już od kilku dni, tworzy niezwykłe wzory na szybach okien w domach Reporterów 24. Szron wygląda jak wyrzeźbiony lub namalowany przez artystę.

Wyż znad Rosji, przez który w Polsce jest coraz zimniej, przynosi ze sobą też sporo słońca. Najbliższa Ziemi gwiazda inspiruje Reporterów 24 do uwieczniania tego, co się z nią dzieje na naszym niebie.

Zwisające z dachów sople lodu to niewątpliwie jeden z symboli zimy. Czasem zdarza się, że sople przybierają inny kształt niż ten, do którego jesteśmy przyzwyczajeni.