Kontakt24

Kontakt24

Gwałtowne burze, trąby powietrzne i gradobicia przeszły w Boże Narodzenie nad Australią. Niszczyły domy i samochody m.in. w Melbourne. Ulewne deszcze podmyły drogę kolejową na północy kraju, na skutek czego doszło do wykolejenia pociągu przewożącego toksyczne substancje. Zagrożone jest lokalne środowisko.

Potężne zwały śniegu zalegają na południu Stanów Zjednoczonych. Internautka Krystyna do redakcji Kontaktu 24 przysłała zdjęcia, na których prezentuje, jak ze śniegiem radzi sobie nieprzywykły do niego Nowy Meksyk.

Tam na śnieg nie ma najmniejszych szans. Aby zachować świąteczną atmosferę, nasza internautka Agata wraz z przyjaciółmi na indonezyjskiej plaży lepi bałwana z piasku. I pokazuje go nam przez Kontakt 24.

Choć śniegu wypatrywaliśmy już od kilku miesięcy a w wielu miejscach kraju pojawił się już przed kilkoma dniami, to oficjalnie pierwszy dzień zimy przyszedł dopiero dzisiaj. Jak nowa pora roku przywitała się z Polską? Zobaczcie na zdjęciach Reporterów 24.

Zaledwie na kilka dni przed Bożym Narodzeniem, a także na dzień przed nadejściem astronomicznej zimy, na przeważającym obszarze kraju utrzymuje się jesienna aura. Gdzieniegdzie jednak pojawił się śnieg. W nocy z wtorku na środę najwięcej napadało go na Mazowszu, Lubelszczyźnie i Podkarpaciu.

We wtorkowy wieczór mieszkańcy stolicy z uśmiechem wyglądali przez okno. Wreszcie zaczął padać śnieg... pierwszy w tym roku. Najpierw nieśmiało prószył, by chwilę potem przybrać na intensywności.

Wtorek w niektórych częściach kraju będzie upływał pod znakiem opadów deszczu ze śniegiem i śniegu. Sprawdźcie, gdzie leży biały puch i gdzie się go spodziewać.

- Katastrofa lotnicza? Kometa? - zastanawiają się Reporterzy 24. W poniedziałek około godziny 15:30 na śląskim niebie pojawiły się dziwne smugi. Były bardzo gęste i miały niespotykane kształty. Zaniepokojeni internauci wysyłali zdjęcia na Kontakt 24.

Zdjęcie kilkumetrowych fal rozbijających się o falochron zamieścił w Kontakcie Meteo januszbed1. "W gwałtownych porywach siła wiatru zbliża się do 10 w skali Beauforta" - napisał Reporter 24.

Troje rannych, zerwane i uszkodzone dachy, połamane drzewa oraz uszkodzone linie energetyczne - tak dotąd przedstawia się bilans wichury, która przeszła w piątek w województwach śląskim, opolskim i małopolskim. Prędkość wiatru przekraczała 110 km/h.

Zima zaatakowała południowy zachód kraju. W Świeradowie-Zdroju opady białego puchu pojawiły się jeszcze przed południem. Na drodze do Szklarskiej Poręby w świeżej warstwie śniegu zakopał się autobus. Zobacz zdjęcia Reporterów 24.

W sobotę wieczorem nadarzyła się prawdziwa gratka dla miłośników astronomii. Na niebie można było obserwować zaćmienie Księżyca. W Polsce to niezwykłe zjawisko rozpoczęło się późnym popołudniem. Mamy już pierwsze zdjęcia Srebrnego Globu.

Pierwsze dni grudnia, dla którego charakterystyczne są opady śniegu, przyniosły mieszkańcom województw zachodniopomorskiego i pomorskiego nieprzyjemną niespodziankę. Spadł tam grad, poza tym grzmiało.

Najdłuższa zatoka w południowo-wschodniej Norwegii nazywana jest po norwesku Oslofjord. Ten malowniczy region został sfotografowany przez naszego Reportera 24.