Kontakt24

Kontakt24

Wyjątkowo silny wiatr w nocy z czwartku na piątek zrywał dachy i powalał drzewa. Spowodował zniszczenia m.in. na Opolszczyźnie i Wielkopolsce. Wiele razy musiała interweniować straż pożarna.

Jeden z Reporterów 24 spędził lato w Norwegii. Na Kontakt Meteo przesłał ponad 100 zdjęć, które są wspomnieniem jego wyprawy na klif Preikestolen. Zobaczcie niezwykłą galerię, która przybliży wam to miejsce.

W drugim tygodniu stycznia doczekaliśmy się zimowej aury. W niektórych rejonach kraju od rana spadło nawet 10 cm białego puchu. Reporterzy 24 nadesłali nam zdjęcia przedstawiające ośnieżone drogi, domu, a nawet skocznie narciarskie w ich okolicach.

Warszawa, Maszewo koło Płocka oraz Kętrzyn to miejsca, z których na Kontakt Meteo i na Kontakt 24 napływają zdjęcia jakby zrobione na przełomie marca i kwietnia. Zobaczcie, jak wiosna zajęła w styczniu miejsce zimy.

Biel to kolor coraz częściej pojawiający się w Polsce w ostatnich dniach, szczególnie na wschodzie i południu kraju. Tam drogi, stoki i chodniki przykrywa niekiedy spora warstwa śniegu. Wszystko za sprawą wilgotnych frontów atmosferycznych przechodzących nad Polską. Śnieżne krajobrazy od Suwałk po Małopolskę utrwalili na zdjęciach Reporterzy 24.

Wiatr, który w ostatnich dniach przyniosły nad Polskę niże znad północnej Europy, wzburzył nasze Wybrzeże. Reporterzy 24 przysłali zdjęcia fal zalewających kołobrzeskie plaże.

Zima nieśmiało przypomina o swoim istnieniu. Reporterzy 24 wysłali nam zdjęcia ze Szczyrku i Warszawy pokazujące dzisiejsze opady śniegu. Jak mówiła Arleta Unton-Pyziołek, meteorolog TVN Meteo, w górach leży nawet 70 cm. I ma jeszcze padać.

Dodatnie temperatury nawet nocą i spora dawka słońca sprawiają, że przyroda budzi się do życia. Drzewa wypuszczają liście, a kwiaty zaczynają kwitnąć. Na trop wiosennej aury w styczniu wyruszyli Reporterzy 24.

2 tony martwych ryb wyłowiono ze śląskiego stawu Bolina. Przyczyną tej katastrofy ekologicznej mogło być zbyt duże stężenie chlorków w wodzie. O sprawie poinformował redakcję Kontaktu 24, Reporter 24 wojtix.

Podglądanie to czyn społecznie niepożądany, ale nie w przypadku, gdy podglądający to miłośnik awiacji, a podglądanym najwspanialsze samoloty, jakie przelatywały nad Polską. Reporter 24 przesłał na Kontakt Meteo film pokazujący najdorodniejsze podniebne modele, jakie sfotografował w 2011 roku.

W tym roku nowojorczycy z żalem patrzyli na swoje ulice strugach deszczu w Boże Narodzenie. W mieście po raz pierwszy ode kilku lat zabrakło śniegu na święta. Zdaniem meteorologów portalu AccuWeather.com, pojawić może się w Sylwestra.

Piękną mamy wiosnę tej zimy. Temperatura sięga nawet 10 st. C. Zdezorientowane ciepłem rośliny zakwitły. Reporterzy 24 przesyłają zdjęcia grudniowych kwiatów. Zaowocowały nawet truskawki!