Kontakt24

Kontakt24

- Teraz słonecznie, ale w sobotę wyciągniemy parasole - napisał jeden z Reporterów 24 w komentarzu pod swoim zdjęciem. Rzeczywiście, w sobotę aura nie będzie tak sprzyjająca jak w ciągu tygodnia. Mieszkańcy całego kraju będą mogli zapomnieć o okularach przeciwsłonecznych i wyciągnąć kalosze. Ostatnie chwile mijającego tygodnia ze słoneczną pogodą uwiecznili na swoich fotografiach Reporterzy 24.

Mglisty początek niedzieli zaliczyły regiony na zachodzie, w centrum i na południowym wschodzie kraju. Największe ograniczenia widzialności odnotowano na Dolnym Śląsku i w Wielkopolsce, gdzie miejscami była ona skrócona do 50 m. Przed południem mgły zanikły i w całym kraju przeważyła słoneczna aura.

Niemal bezchmurne niebo i słoneczna pogoda zmobilizowały wielu Reporterów 24 do spędzenia wolnego czasu na świeżym powietrzu. Meteorolodzy zapowiadają, że taka pogoda utrzyma się przez kilka następnych dni. Internauci przesyłają zdjęcia oznak wiosny, które zauważyli podczas sobotnich spacerów.

Mimo meteorologicznej wiosny, mieszkańców wschodniej części kraju zaskoczył śnieg. Dla niektórych jest to zapewne jedna z ostatnich chwil w tym sezonie, podczas której można nacieszyć się białym puchem. Z kolei dla innych to przykra konieczność założenia cieplejszego ubrania. Zobacz zaśnieżone miejscowości w obiektywie Reporterów 24.

Pogodną aurą i słońcem mogli się w niedzielę cieszyć mieszkańcy zachodniej i południowej Polski. Jak słonecznie było chociażby na Śląsku, możemy przekonać się oglądając zdjęcia Reporterki 24 Jaga_. W centrum i na wschodzie kraju, mimo optymistycznych prognoz, było dość ponuro. Konkurujące wpływy wyżu i niżu sprawiły, że mgły i chmury nie zaniknęły około południa i przeważyła "zgniła" pogoda.

Od soboty mamy meteorologiczną wiosnę. W wielu miejscach zrobiło się naprawdę malowniczo. Reporterzy 24 na bieżąco fotografują zmieniającą się pogodę i przesyłają swoje zdjęcia na Kontakt Meteo. Zobacz, jak pierwszy dzień wiosny wyglądał w części Polski.

Chociaż tegoroczny luty rozpieszcza nas dodatnimi temperaturami, trzeba pamiętać o tym, że możemy na nie liczyć głównie w środku dnia. Poranki przypominają nam o tym, że ten miesiąc zwykle zaliczamy do zimy. W wielu regionach nad ranem jest mroźno, w niskich warstwach powietrza jest sporo wilgoci. W takich warunkach tworzą się gęste mgły.

W wielu miejscach kraju niedziela okazała się słoneczna i prawie zupełnie bezchmurna. Za oknem pogoda zachęca do spacerów pod niebem ubogim w białe obłoki, pozwalając nacieszyć się słońcem.

Ostatnie resztki śniegu topnieją w silnym słońcu, a przy odrobinie czujności można nawet wypatrzyć kwitnące stokrotki. Tak w obiektywie internauty gniewka wyglądają Mazury - jeszcze niedawno jeden z najbardziej zimowych obszarów Pilski. Teraz o mroźnych i śnieżnych tygodniach przypomina tylko gruba tafla lodu na jeziorach.

Obfite opady śniegu, które od środy nawiedzają południowo-wschodnią część Stanów Zjednoczonych, dotarły do Nowego Jorku. Synoptycy spodziewają się, że spadnie nawet do 30 cm śniegu. "Mogą pojawić się problemy z komunikacją. Autobusy wyposażono w łańcuchy" - relacjonuje Reporter 24 Piotr Sobilo, który przesłał zdjęcia i filmy. Otrzymaliśmy również zdjęcia z New Jersey.

"Poziom wody w Datchet w Anglii wciąż rośnie. Sytuacja powoli staje się krytyczna" - relacjonuje Marcin Smigielski, który zamieścił w Kontakcie 24 fotorelację z zalanej miejscowości. Z powodu wciąż podnoszącego się poziomu Tamizy, tysiące Anglików przygotowują się do kolejnej powodzi. W pomoc mieszkańcom zaangażowały się już brytyjskie siły zbrojne.

Przyleciał na zwiady, czy może w ogóle nie odleciał do ciepłych krajów? Polubił zimę? A może szuka wiosny? Czym kierował się bociek, który w środę pojawił się na niebie w okolicy miejscowości Wrzawy (woj. podkarpackie) nieopodal Sandomierza? Obecność ptaka wprawiła w zdumienie mieszkańców wioski oraz Reportera 24 wergesa, który przesłał nam zdjęcia pierwszego bociana tej zimy.

Niecodzienny widok na plaży w nadbałtyckiej Jastarni - brzeg usłały tam lodowe kule. Podobne zjawisko na początku stycznia można było zaobserwować na brzegu jeziora Michigan - wówczas zwróciło uwagę internautów z całego świata. Niezwykłe zdjęcia znad Bałtyku zrobił Reporter 24 o nicku Jastarnia.