Informacje
 • Zniszczone domy, opóźnione loty. Tajfun Kammuri przeszedł przez Filipiny

  03-12-2019 16:50 Nie żyją trzy osoby
  Prognozowane porywy wiatru podczas tajfunu Kammuri Foto: PAP/EPA/BASILIO SEPE HANDOUT | Video: Ventusky.com

  Przez Filipiny przeszedł tajfun Kammuri. Wiatr w porywach osiągał prędkość 205 kilometrów na godzinę. Zginęły trzy osoby. Zniszczonych zostało wiele domów, wiatr łamał drzewa, a kilkaset lotów było opóźnionych.

  W nocy z poniedziałku na wtorek przed uderzeniem żywiołu władze ewakuowały około 225 tysięcy ludzi. Wiatr w tajfunie wiał z największą prędkością, gdy znajdował się nad środkową częścią archipelagu. Teraz żywioł już osłabł, ale zagrożeniem są możliwe lawiny błotne.

  W prowincji Camarines Sur zginął mężczyzna, który został rażony prądem, kiedy naprawiał dach. Dwie osoby, które zignorowały nakaz ewakuacji, zginęły w prowincji Oriental Mindoro. Jedna z ofiar została uderzona przez spadające drzewo, a druga przez fragment metalowego dachu.

  Urzędy i szkoły w stolicy kraju zostały zamknięte. Ostrzegano mieszkańców przed możliwymi przerwami w dostawie prądu. Straż przybrzeżna wstrzymała podróże morskie na niektórych obszarach. Z uwagi na silny wiatr i ulewny deszcz władze ostrzegały mieszkańców przed falami sztormowymi o wysokości do trzech metrów oraz przed powodziami i osuwiskami.

  Setki odwołanych lotów

  Liczne utrudnienia wystąpiły na niektórych lotniskach. Odwołanych w kraju zostało około 500 lotów. Najbardziej dotknięte przez żywioł zostało lotnisko w Legazpi City, gdzie doszło do uszkodzeń budynków, przewodów elektrycznych i oświetlenia.

  Na Filipinach trwają Igrzyska Azji Południowo-Wschodniej. Niektóre z zawodów zostały przełożone.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...