Informacje
 • Zmasowana inwazja biegaczy.
  "Latały, jakby to było tornado"

  19-04-2018 09:15 Mieszkańcy nie nadążali ze sprzątaniem

  Inwazja biegaczy w Victorville

  NWS San Diego/Twitter

  To była prawdziwa inwazja. Zmasowany atak na mieszkańców miasta Victorville w południowej Kalifornii przypuściły biegacze - krzaczaste kule kojarzone zwłaszcza z westernami. Rośliny uniemożliwiły mieszkańcom wyjście z własnych domów.

  Mieszkańcy miasta przyznają, że nigdy wcześniej nie widzieli czegoś takiego. Atak nastąpił w poniedziałek. Silny wiatr przyniósł ze sobą setki biegaczy, które "przywłaszczyły" sobie podwórka wielu domostw.

  - Zazwyczaj jest ich kilka, przelatują po ulicy, jednak nigdy nie było ich tak wiele. Nigdy nie było tak źle - żaliła się Tanya Speight. Inny mieszkaniec, Ralph Zavale, przyznał, że biegaczy było zwyczajnie zbyt dużo. Nie nadążał ze sprzątaniem, ponieważ wciąż nadlatywały kolejne krzaki.

  Nieoceniona pomoc służb

  W gotowości pozostawały służby miejskie. Wkroczyły do akcji, zbierając rośliny na ciężarówkę, wypełniając ją do pełna i wywożąc intruzów w dal.

  Bryan Bagwell, mieszkający w Victorville, opowiadał, że jego podwórko było pełne kolczastych kuli. Był wdzięczny miastu za pomoc w ich usuwaniu, jednak chciałby, żeby podjęto działania w celu zapobiegania takim sytuacjom. Kluczowym problemem wydają się otwarte przestrzenie otaczające miejscowość. Kiedy wieje wiatr, biegacze nie napotykają na przeszkody i swobodnie wpadają do miasta.

  "Latały, jakby to było tornado"

  Na filmie utrwalonym przez Nav Mangat widać dom jej sąsiada całkowicie przykryty krzakami. Kobieta stwierdziła, że co najmniej jeden z sąsiadów został uwięziony w swoim domu przez dwie godziny do czasu przyjazdu służb, które usunęły uciążliwe krzaki sprzed jego drzwi frontowych i garażu.

  - Wczoraj nie byłam nawet w stanie stać w swoim garażu. Tych krzaków były setki. Latały, jakby to było tornado - stwierdziła Mangat.


Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
 • Za dużo biegaczy... :D
  Niech zabronią tego sportu... Niech się gawiedź przerzuci na szachy. :D
  troleybus /2018-08-09 12:08

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...