Informacje
 • Zarażona Ebolą pacjentka zniknęła ze szpitala. "Jest zagrożeniem dla wszystkich"

  26-07-2014 17:12 Kobieta najprawdopodobniej uciekła do miejscowego zielarza, pomogła jej rodzina

  W Sierra Leone wszystkie patrole służb mundurowych poszukują zbiegłej ze szpitala 32-letniej kobiety zarażonej wirusem Eboli. - Jest zagrożeniem dla wszystkich mieszkańców Freetown, stolicy Sierra Leone - oświadczył minister zdrowia. Dyrekcja szpitala, gdzie została zdiagnozowana, zdecydowała o odkażeniu całej placówki.

  Zbiegła jest 32-letnią mieszkanką Freetown, stolicy Sierra Leone. Podczas przeprowadzonych w Szpitalu Króla Harmana badań pozytywnie przeszła testy na obecność wirusa. To pierwszy przypadek choroby wykryty na terenie miasta.

  Uciekające śmiertelne zagrożenie

  - Jest zagrożeniem dla wszystkich mieszkańców Freetown, stolicy Sierra Leone - oświadczył minister zdrowia na wieść o uciekinierce.

  Ryzyko jest ogromne - wystarczy kontakt z krwią lub płynami ustrojowymi chorego, by doszło do zarażenia. Wywoływanej przez Ebolę gorączki krwotocznej nie przeżywa ponad 90 proc. pacjentów i co gorsza - nie ma skutecznego lekarstwa.

  Uciekła do zielarza

  - Wszystko jest w rękach służb, które starają się ustalić obecne miejsca pobytu uciekinierki. Wierzę, że uda się ją jak najszybciej zlokalizować. Udało się już ustalić, że planowała odwiedzić miejscowego zielarza w celu leczenia oraz, że pomagali jej członkowie rodziny - poinformował dr Amadu Sisi ze Szpitala Króla Harmana, gdzie rozpoczęto procedury dezynfekujące placówkę.

  Szpital się odkaża

  - Szpital z zasady jest miejscem o najwyższym standardzie higieny ze względu na dobro przebywających w nim pacjentów - wyjaśnił dr Sisi. - Jednak gdy zorientowaliśmy się, że jednym z przyjętych chorych jest osoba zarażona wirusem, zdecydowaliśmy się na odkażanie całej placówki - podkreślił dr Sisi. Odkażone zostaną zarówno pomieszczenia oraz obecny w nich sprzęt medyczny bez względu na to, czy chora miała z tym bezpośredni kontakt, czy nie.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
 • Ehh
  Hamen ty sie śmiejesz a ludzie chodzą do kościoła bo Bóg, za pomocą krwi i ciała Chrystusa ma ich zbawić i zabrac po śmierci do raju. Obydwie rzeczy abstrakcyjne, ale to z szamanizmu się śmieją.
  Demagog /2014-07-27 12:47
 • na pewno jest juz w Europie
  Loty z Lagos do Londynu sa kilka razy dziennie, a byl juz tam przypadek Ebola. Oczywiscie jest to ciekawostka meteorologiczna.
  ~ech /2014-07-27 12:00
 • hmmm...
  Wóz "night patrolu" ma numery rejestracyjne SLP jak "sleep"... Przypadek? Nie sądze. :)
  ~JaCoOoOoS /2014-07-27 10:59
 • ojtak
  Kolejny odcinek z serii Resident Evil już blisko :>
  ~d3v5d4 /2014-07-26 19:47
 • Pacjentka zbiegła
  Pacjentka zbiegła i pewnie udała się do tego przyjaciela Hosera i Godsona, który to podobno wskrzesza ludzi umarłych
  ~Hamen /2014-07-26 19:09

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...