Informacje
 • Zapach siarki unosił się w Paryżu. "Nie zidentyfikowano niczego konkretnego"

  11-05-2020 19:42 Badają przyczynę

  Nad Paryżem unosił się zapach siarki

  Rafael Kellermann Streit/Unsplash

  W nocy z niedzieli na poniedziałek i w poniedziałek rano w Paryżu i okolicach wyczuwalny był zapach siarki. Przyczyna na razie nie jest znana, a władze sanitarne stolicy kraju monitorują sprawę.

  W niedzielny wieczór niebo w stolicy Francji zmieniło kolor na pomarańczowy. W nocy oraz w poniedziałek rano w paryskim powietrzu i w powietrzu kilku departamentów regionu Ile-de-France unosił się zapach siarki, co wzbudziło niepokój mieszkańców.

  Silny zapach i pomarańczowe niebo wywołało obawy o pożar zakładów przemysłowych w regionie, jednak Regionalna Dyrekcja ds. Środowiska i Energii nic nie wykryła. Paryska straż pożarna informuje, że zapach nie jest powodem do podjęcia akcji interwencyjnych.

  Monitorująca jakość powietrza organizacja Airparif zapewnia, że żadna chmura dwutlenku siarki nie została przywiana z innych krajów. - Nie zidentyfikowano niczego konkretnego - poinformowała dyrektor Airparif, Karine Leger cytowana przez dziennik "Le Monde".

   

  Trwają badania

  - Najbardziej prawdopodobną hipotezą wydaje się ta o wydobywaniu się gazów z sieci kanalizacyjnych z powodu ulewnego deszczu, który przyczynił się do mieszania i fermentacji ścieków - uważa wicemer Paryża Emmanuel Gregoire. W niedzielę nad Paryżem przeszły gwałtowne burze.

  Według paryskiego ratusza pierwsze analizy jakości wody wskazują, że jej spożywanie nie jest niebezpieczne. Władze sanitarne stolicy wskazują, że nie ma zagrożenia dla zdrowia, ale nadal nie wiadomo skąd pochodzi zapach siarki.

  Pierwsze próbki powietrza pobrane przez laboratorium prefektury nie wykazały anomalii ani zanieczyszczeń większych niż zwykle. Trwa dalsze dochodzenie, a wyniki analiz powinny być znane w ciągu kilku najbliższych dni.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...