Informacje
 • Zamknięte szkoły, odwołane loty.
  Tajfun Mitag uderzy w Tajwan

  30-09-2019 12:26 Prędkość wiatru dochodzi do 162 km/h

  Tajwan szykuje się na przejście tajfunu Mitag, który w poniedziałek wieczorem, według synoptyków, uderzy w północną i północno-wschodnią część wyspy. Zamknięto już szkoły, biura i instytucje finansowe.

  Tajwańskie biuro meteorologiczne zalicza Mitag do drugiej kategorii tajfunów w pięciostopniowej skali Saffira-Simpsona. Prędkość wiatru dochodzi już do 162 kilometrów na godzinę - podała tajwańska agencja prasowa CNA.

  W poniedziałek w południe czasu lokalnego (o godz. 6 rano w Polsce) żywioł znajdował się 290 kilometrów na południowy wschód od powiatu Yilan, do którego zbliżał się z prędkością 27 kilometrów na godzinę - przekazała CNA. Biuro ogłosiło alarm pogodowy na obszarze metropolitarnym stolicy wyspy, Tajpej, w mieście portowym Keelung i innych miastach na północy Tajwanu. Wydało również ostrzeżenie dla jednostek morskich pływających wokół wyspy. W pogotowiu jest 12 tysięcy żołnierzy.

  Odwołane loty, zamknięte szkoły

  Z powodu zbliżającego się żywiołu odwołano ponad 150 lotów i połączeń promowych. W związku z możliwymi osunięciami ziemi i powodziami zamknięto kilka autostrad.

  W poniedziałek rano silne wiatry spowodowały przerwy w dostawach prądu do 2,7 tysiąca domów.

  We wtorek po południu, po przejściu nad Tajwanem, Mitag najprawdopodobniej uderzy w wybrzeże prowincji Zhejiang w Chinach, wywołując obfite opady deszczu również w Szanghaju i prowincjach Fujian oraz Jiangsu - podały państwowe chińskie media, powołując się na krajowych synoptyków.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Zaraz po ciepłym weekendzie czeka nas szokująca zmiana temperatury....

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Nicole znad Rumunii. Napływa do nas ciepłe powietrz...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nastała astronomiczna wiosna. Jednak patrząc na piątkową pogodę, zimowa aura nie...