Informacje
 • Zalane domy, samochody pełne błota, gruz na ulicach. Silne ulewy we Włoszech

  21-11-2020 20:05 Nie ma ofiar
  Zniszczenia po ulewach w stołecznym regionie Angoli Foto: PAP/EPA/CARMELO IMBESI | Video: PAP/EPA/AMPE ROGERIO

  Przez południowo-wschodnie regiony Włoch przetoczyła się potężna ulewa. Woda wdzierała się do mieszkań i pojazdów, konieczne były interwencje służb. Nie ma doniesień o rannych, ale opady i powodzie były przyczyną wielu zniszczeń.

  Dzielnice pod wodą, zalane domy, samochody pełne błota. W prowincjach Krotona i Catanzaro na południowym wschodzie Włoch w nocy z piątku na sobotę pojawiły się ulewne opady deszczu. Choć padało nieco ponad dwie godziny, suma opadów sięgała od 32 do 84 litrów na metr kwadratowy. Nie ma ofiar i rannych, ale deszcz spowodował sporo zniszczeń.

  Pomoc poszkodowanym

  Od wczesnych godzin porannych straż pożarna i służby starały się pomagać mieszkańcom, ale niejedna interwencja była utrudniona ze względu na stan dróg. W niektórych regionach były całkowicie nieprzejezdne z powodu stojącej wody lub gruzu. Mnóstwo osób utknęło w swoich pojazdach, by się wydostać wzywały policję.

  Gwałtowna ulewa spowodowała, że woda wdzierała się do mieszkań, garaży i piwnic. Ludzie musieli uciekać na wyższe kondygnacje budynków mieszkalnych.

  Najbardziej ucierpiały dzielnice zbudowane poniżej poziomu morza. Tam sytuacja wydaje się być krytyczna - oprócz wysokiego poziomu wody na ulicach zalegają śmieci, błoto, elementy małej architektury i samochody. W niektórych obszarach prowincji nie ma prądu.

  W sobotę rano burmistrz miasta Krotona Vincenzo Voce zaapelował do mieszkańców o ostrożność.
  - Sytuacja pogodowa w najbliższych godzinach będzie się pogorszyć. Pozostańcie w domu dla własnego bezpieczeństwa i nie utrudniajcie pracy pojazdów ratowniczych.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendzie do Polski wtargnie powietrze z północnej Afryki. Sprawdź autorską ...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Udine znad Rumunii. ...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Jet stream, czyli prąd strumieniowy, oddzieli na długo Polskę od napływu ciepła....