Informacje
 • Zalane domy, ludzie uwięzieni w autach. Gwałtowna pogoda we Włoszech

  11-02-2021 14:43 To następstwo ulewnych deszczy

  Powodzie, które są konsekwencją ulewnych deszczy, nawiedziły regiony położone w centralnej części Włoch. Wiatr zrywał dachy, woda zalewała domy, a nurkowie pomagali uwolnić ludzi, którzy utknęli w samochodach.

  Od wtorku włoska prowincja Avellino zmaga się z ulewnymi deszczami, które doprowadziły do powodzi w gminach Forino, Cervinara i Olevano. W miejscowości Celzi trzy rodziny zostały ewakuowane ze swoich domów przy pomocy gumowych pontonów i specjalnych pojazdów.

  W miejscowości Monteforte Irpino silne podmuchy wiatru zerwały blaszany dach centrum handlowego. Strażacy usuwali niebezpieczne elementy i zabezpieczali teren.

  Nurkowie z Sassari interweniowali w środę po południu w Ozieri, aby uratować trzy osoby, które utknęły w swoich samochodach podczas przeprawy przez potok.

  Osunęła się ziemia

  W czwartek późnym rankiem włoscy strażacy interweniowali na połączeniu autostradowym Avellino-Salerno w związku z osuwiskiem, które zeszło na oba pasy ruchu, między Serino a Atripaldą. Żaden samochód nie ucierpiał, ale ekipy pracowały nad przywróceniem przejezdności dróg.


Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

W najbliższych dniach nie ma szans na powtórkę gorącej pogody, którą pamiętamy s...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Udine znad Rumunii. ...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Jet stream, czyli prąd strumieniowy, oddzieli na długo Polskę od napływu ciepła....