Informacje
 • Zalana Wielka Brytania w obiektywach Reporterów 24.
  Wasze relacje z powodzi

  27-12-2015 08:26 "Strumień zamienił się w rwącą rzekę"

  Powódź w Wielkiej Brytanii

  Kontakt 24 / Grzegorz Gniady

  "Strumień zamienił się w rwącą rzekę", "zalane praktycznie wszystko", "pogoda jest straszna". Na Kontakt 24 otrzymujemy od Was mnóstwo filmów, zdjęć i relacji z Wielkiej Brytanii. Fatalna pogoda doprowadziła do licznych podtopień i rozległych powodzi na terenie Anglii, Szkocji i Walii. W walce ze skutkami powodzi zaangażowało się wiele służb, w tym wojsko.

  "Zwykle nieprzekraczający kilkunastu centymetrów głębokości strumień zamienił się w rwącą rzekę, rozlewając się po parku, przez który płynie" - napisał na Kontakt 24 Grzegorz, autor zdjęć z Lancashire w północno-zachodniej Anglii.

  Relacje Reporterów 24

  Od Reporterów 24 otrzymaliśmy również zdjęcia i nagrania z Platt Bridge pod Wigan (północno-zachodnia Anglia). "Zostało zalane praktycznie wszystko. Do sklepu nie wejdziemy, ponieważ policja zamknęła drogę. Widać służby porządkowe, które walczą z powodzią" - relacjonował Olek1995. "Pogoda jest straszna. Strażacy próbują wypompowywać wodę" - opowiadał na przesłanym na Kontakt 24 nagraniu.

  Woda dotarła także do miasta Rochdale, o czym powiadomił nas Artur.

  - Całe centrum jest zalane - mówił w rozmowie z naszą redakcją. - Po prostu płynie tam rzeka - sprecyzował. - Pod wodą znalazło się nowo wybudowane centrum tramwajowe, sklepy i banki - tłumaczył Polak. Jak dodał, co jakiś czas mieszkańcy mają również problemy z prądem. - U nas wojska jeszcze nie ma, ale widziałem akcję straży pożarnej - podsumował Artur.

  Pomaga wojsko

  W związku z powodziami na terenie Wielkiej Brytanii wydano ponad 300 ostrzeżeń i alertów pogodowych. Aż 22 z nich są najwyższego, czerwonego stopnia. Na terenie Lancashire, jak podała Agencja Ochrony Środowiska, poziom każdej rzeki jest rekordowo wysoki. Uszkodzonych zostało kilka tysięcy nieruchomości i konieczna była ewakuacja ludności.

  Na obszarach najbardziej narażonych na ponowne zalanie do budowy zabezpieczeń zaangażowano armię.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...