Informacje
 • Zagrażające życiu powodzie w Tennessee.
  Ludzie uwięzieni w domach

  28-03-2021 16:28 Zalane drogi, domy i budynki

  Przez stan Tennessee przetoczyły się gwałtowne burze. W nocy z soboty na niedzielę wystąpiły niebezpieczne powodzie. Były miejsca, gdzie opady sięgnęły 200 litrów wody na metr kwadratowy. W domach i pojazdach byli uwięzieni ludzie.

  Na południe i wschód od miasta Nashville, w stanie Tennessee, spadło średnio 50-75 litrów deszczu na metr kwadratowy. W ciągu ostatniej doby miejscami wielkość opadów sięgała 120-200 l/mkw. - podała amerykańska Narodowa Służba Pogodowa (National Weather Service).

  Ulewny deszcz spowodował, że woda w rzekach, potokach i strumieniach wezbrała i wylała. Część Tennessee, między innymi miasta Nashville, Franklin, Brentwood i Mt. Juliet, objęta została stanem zagrożenia powodziowego, który obowiązywał do godziny 4.30 rano w niedzielę.

  "Zalane są drogi, autostrady i domy, gdzie trwają akcje ratunkowe. Proszę pozostać w domach i nie podróżować" - apelowała służba pogodowa w Nashville. Dodała, że w południowej części miasta ludzie dosłownie "trzymają się drzew", bo nurt wód powodziowych jest bardzo silny.

  Ludzie uwięzieni w domach

  Kendra Loney, urzędniczka ds. informacji publicznej straży pożarnej w Nashville powiedziała, że ​​departament odbiera wiele telefonów od osób uwięzionych w budynkach, pojazdach i obozach dla bezdomnych przez wezbrane wody powodziowe. Nie odnotowano ofiar śmiertelnych.

  Według raportu meteorologicznego w Mount Juliet całe centrum handlowe było pod wodą.

  "Drogi na tym obszarze są niezwykle niebezpieczne, wiele jezdni jest zalanych" - poinformował na Twitterze kapitan miejscowej policji Tyler Chandler. "Proszę, jeśli jesteś w bezpiecznym miejscu, zostań tam, gdzie jesteś. Nie podróżuj, a na pewno nie próbuj przejeżdżać przez wody powodziowe. Nasi ratownicy zajmują się wieloma incydentami" - dodał.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

W najbliższych dniach nie ma szans na powtórkę gorącej pogody, którą pamiętamy s...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Udine znad Rumunii. ...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Jet stream, czyli prąd strumieniowy, oddzieli na długo Polskę od napływu ciepła....