Informacje
 • "Zadzwoniła i powiedziała:
  mam pszczoły pod sufitem"

  22-08-2019 07:12 Usunięto gniazdo pszczół z Brisbane
  Pszczoły potrafią założyć ule w nietypowych miejscach. Tak było w Szczecinie (wideo archiwalne) Foto: Reuters/Paul Wood/ Brisbane Backyard Bees | Video: TVN24/Radio Szczecin

  Wielu ludzi lubi smak miodu, ale nie każdy chciałby mieć go pod swoim... sufitem, jak pewna mieszkanka australijskiego Brisbane.

  Pszczelarz Paul Wood został wezwany w sobotę do usunięcia pszczół z domu na przedmieściach Brisbane. Było ich 60 tysięcy, a tuż pod sufitem utworzyły ważące 50 kilogramów plastry aż ociekające miodem.

  - Właścicielka domu, Laurel, zadzwoniła do mnie i powiedziała: mam pszczoły pod sufitem - relacjonował Wood. - Pszczoły gromadzą się w rój na wiosnę. Jeżeli są w stanie znaleźć naturalną dziuplę w drzewie, wtedy staje się ona ich domem. Jeżeli nie, mogą zadomowić się w dziurach ścian domów bądź w sufitach - dodał.

  Wood, wraz z kolegą, delikatnie "wessał" pszczoły do specjalnego pudła służącego do transportu i usunął plastry miodu, wlewając następnie ich zawartość do słoików. Teraz pszczoły znajdują się w tymczasowym ulu na jego podwórku, docelowo mają jednak zostać przetransportowane do innych entuzjastów pszczelarstwa w Brisbane.

  Co ciekawe - pszczoły w ogóle nie przeszkadzały właścicielce domu. Kobieta wezwała Wooda, bo zdawała sobie sprawę z tego, że pszczoły powinny żyć w lepszym miejscu.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...