Informacje
 • Zabójczy monsun. Ponad 100 ofiar w Indiach i Nepalu

  17-08-2014 12:38 Liczba zmarłych może wzrastać

  Liczba ofiar osunięć ziemi i powodzi wywołanej przez ulewne, monsunowe deszcze w Indiach i Nepalu stale rośnie. Lokalne media podają, że w życie straciło ponad 100 osób.

  W Nepalu żywioł dotknął jedną czwartą kraju. W wyniku powodzi w wielu miejscach osunęła się ziemia. Deszcze zniszczyły drogi na zachodniej równinie graniczącej z Indiami. Słaba widoczność utrudniała pracę śmigłowców ratowniczych, którzy przeprowadzali ewakuację 1500 zalanych domów. Tysiące domostw pozostało bez prądu.

  Jak informował w sobotę 16 sierpnia krajowy dyrektor zarządzania katastrofą Yadav Prasad Koiral deszcze w Nepalu w ciągu trzech dni zabiły już 85 osób, a ponad 100 zaginęło.

  - Odnaleźliśmy ciała 85 ofiar. 54 osoby są poważnie ranne w wyniku osunięć ziemi i powodzi, natomiast 113 - zaginęło - powiedział Koiral.

  Monsunowe opady, przypomniały mieszkańcom tego regionu o tragicznej powodzi jaka miała miejsce rok temu w w indyjskim stanie Uttarakhand, gdzie zginęło ponad 5000 osób.

  W Indiach też zalało

  Podobna sytuacja panuje również w sąsiednich Indiach, gdzie trwa pora ulewnych opadów monsunowych. W wyniku powodzi zginęło tam już ponad 20 osób.

  W stanie Uttarakhand przez osunięcie się ziemi siedem osób straciło życie w trakcie snu.

  Lokalne służby meteorologiczne przewidują kolejne opady deszczu, dlatego władze państwowe organizują pomoc od lotnictwa armii.


Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Przez Polskę przejdzie zimny front, za którym z północy dotrze do nas ochłodzeni...

Wojciech Raczyński

alt

Polska znajduje się pod wpływem klina wysokiego ciśnienia związanego z wyżem Wal...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Przed nami kolejna fala gwałtownej pogody - rządy przejmuje bowiem pogodowa "Cos...