Informacje
 • Zabija i rani. Tajfun Trami nad Japonią

  01-10-2018 07:00 Wieje z prędkością 200 km/h

  Trwa wędrówka tajfunu Trami przez Japonię. Są ofiary śmiertelne żywiołu.

  - Co najmniej dwie osoby zginęły, a około 100 zostało rannych w wyniku uderzenia w Japonii tajfunu Trami - poinformowały w poniedziałek rano czasu lokalnego japońskie media.

  W Tokio żywioł spowodował poważne zakłócenia komunikacyjne podczas porannego szczytu. W stolicy i na jej przedmieściach prądu nie ma około 450 tysięcy gospodarstw domowych.

  Ryzyko wystąpienia powodzi

  Trami, któremu towarzyszą wiatry przekraczające prędkość 200 kilometrów na godzinę i ulewy, przeszedł nad japońskim archipelagiem Riukiu w piątek. W niedzielę rano czasu lokalnego dotarł do japońskich wyspy Honsiu i Kiusiu powodując utrudnienia w ruchu lotniczym i kolejowym. Wichura, po przejściu przez Tokio, przesuwa się na północ. W wielu rejonach Japonii wstrzymano ruch pociągów i odwołano wiele lotów.

  Japońskie służby meteorologiczne ostrzegają przed osunięciami ziemi i powodziami. W niektórych miejscach wiatr pozrywał dachy domów.

  Kolejny po Jebim

  Trami to już 24. w tym roku tajfun, który nawiedził Azję. Na początku września w Japonii uderzył tajfun Jebi, najpotężniejszy w tym rejonie od 25 lat. Żywioł zabił 11 osób i spowodował obrażenia u ponad 600. Fale morskie zalały wówczas pas startowy oraz podziemia terminalu lotniska Kansai, które wybudowane jest na sztucznej wyspie. Nie mogło się wówczas z niej wydostać pięć tysięcy osób.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Afrykański żar zostanie w Polsce także przez najbliższe dni....

Wojciech Raczyński

alt

Polska znajduje się pod wpływem klina wysokiego ciśnienia związanego z wyżem Wal...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Jet stream, czyli prąd strumieniowy, oddzieli na długo Polskę od napływu ciepła....