Informacje
 • Z powodu pandemii powiększyli największy na świecie śnieżny labirynt

  21-02-2021 18:35 "Jest o 91 procent większy"

  W kanadyjskiej prowincji Manitoba znajduje się największy na świecie labirynt śnieżny. W tym roku został powiększony, aby łatwiej było odwiedzającym przestrzegać zasad dotyczących zachowania dystansu społecznego.

  Labirynt znajduje się niedaleko Winnipeg na południu prowincji Manitoba. Ma wymiary 73 metry na 73 metry, a jego budowa zajęła sześć tygodni. Teraz jest większy w porównaniu do poprzedniego roku, kiedy już zdobył tytuł największego na świecie. Powiększono go, żeby łatwiej było przestrzegać zasad dotyczących zachowania dystansu społecznego.

  - Przez pandemię COVID-19 i wszystko z nią związane chcieliśmy go powiększyć. I tak w tym roku jest o 91 procent większy - powiedziała właścicielka labiryntu Angie Masse. Większy układ i zróżnicowanie czasu, w którym odwiedzający mogą wejść do labiryntu, są ukłonem w stronę wytycznych dotyczących dystansu społecznego.

  Zwiedzanie w dobie pandemii

  W czasie "zwiedzania" labiryntu obowiązuje noszenie maseczek. Trzeba też zachować odległość dwóch metrów od innych osób. Jak mówią twórcy labiryntu, to świetna okazja, żeby rozprostować nogi i w czasach ograniczenia podróży - przeżyć choć taką przygodę.

  Wejście do labiryntu kosztuje 15 dolarów kanadyjskich czyli ponad 40 złotych. Jeśli tylko pogoda pozwoli, będzie otwarty do połowy marca.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Kolejna już tej wiosny wizyta zimna z północy zacznie się w świąteczny poniedzia...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Nicole znad Rumunii. Napływa do nas ciepłe powietrz...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nastała astronomiczna wiosna. Jednak patrząc na piątkową pogodę, zimowa aura nie...