Informacje
 • Wskoczył za psem do lodowatej wody.
  "Mógł umrzeć z zimna lub utonąć"

  30-01-2019 11:21 Wskoczył do jeziora Michigan

  Kamera, którą miał przy sobie policjant, uchwyciła dramatyczną akcję ratunkową na jeziorze Michigan w Chicago. Do lodowatej wody wskoczył mężczyzna, który chciał uratować psa.

  Mężczyzna, którego imienia nie podano do publicznej wiadomości, zabrał w niedzielę swojego 9-miesięcznego psa Pikę na spacer do parku w pobliżu jeziora.

  "Pika był bardzo podekscytowany i uciekł ode mnie, pobiegł na plażę" - relacjonował właściciel psa. W pewnym momencie zwierzę wpadło do częściowo zamarzniętego jeziora.

  Jak podaje portal AccuWeather, temperatura wody w tym miejscu była bliska zera stopni Celsjusza.

  Dramatyczna akcja ratunkowa

  Mężczyzna, obawiając się o życie pupila, natychmiast wskoczył za nim do wody. "Wiedziałem, że za chwilę mógł umrzeć z zimna lub utonąć" - opisywał. Na szczęście w jeziorze woda sięgała do pasa, więc podniósł psa w ramionach i trzymał jego głowę nad wodą.

  Sam nie mógł wydostać się na lód, tkwił w wodzie. Po kilkunastu próbach wyjął z kieszeni telefon. Dzięki temu, że był wodoodporny, mógł zadzwonić na policję. Jak się okazało, wcześniej zrobił to jednak przechodzeń, który zauważył całą sytuację. Policjanci byli już w drodze.

  Funkcjonariusze, którzy przyjechali na miejsce, chwycili się za ręce, żeby stworzyć ludzki łańcuch, i wyciągnęli mężczyznę na powierzchnię.

  W liście do policji w Chicago mężczyzna napisał: "Nie mam wątpliwości, że umarłbym bez pomocy. Jestem dozgonnie wdzięczny". Zarówno on, jak i pies wrócili do zdrowia.
Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
 • Empatia.
  Wspaniały postępek .
  lubin1949 /2019-01-30 15:24
 • Są jednak empatyczni ludzie
  Mój syn ubiegłej zimy zrobił to samo. Z okna kuchni zauważył, że Manga, owczarek niemiecki, wpadł do zamarzniętego jeziora- widział tylko jej głowę. Tak jak stał w krótkich spodenkach i klapkach, bez zastanowienia wszedł do wody by ją wyciągnąć. Adrenalina nie pozwoliła czuć zimna.
  ~Mira /2019-01-30 12:28
 • fantastyczna wiadomość!
  pewnie wbrew rozsądkowi zrobiłabym tak samo, super że akcja się powiodła, przechodzień był czujny i policja dotarła szybko na miejsce
  ~monika /2019-01-30 11:37

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...