Informacje
 • Woda sięgała pierwszego piętra.
  Sześć ofiar ulew w Brazylii

  21-01-2020 09:50 Są domy nie nadające się do zamieszkania

  Nad brazylijskim stanem Espirito Santo przeszły ulewy, które doprowadziły do śmierci sześciu osób. Ulicami miast płynęły potoki wody porywając to, co napotkały na swojej drodze. Ewakuowano ponad 1600 osób.

  Ulewny deszcz nad stanem Espirito Santo spadł w piątek. Gubernator stanu Renato Casagrande ogłosił stan klęski żywiołowej na terenie gmin Iconha, Alfredo Chaves, Vargem Alta i Rio Novo do Sul. Zginęło sześć osób.

  Ulice zamieniły się w rwące potoki, a w wielu miejscach zalegają zwały błota. Przez wezbrane wody zniszczonych zostało kilka mostów.

  Ewakuacje po ulewach

  W gminie Iconha woda sięgała miejscami pierwszego piętra. Ulewy niszczyły samochody, meble, a wśród mieszkańców wybuchła panika. Od piątku część domów nie nadaje się do zamieszkania, niektóre mogą się zawalić. Według najnowszych danych stanowej obrony cywilnej 1625 osób zostało bez dachu nad głową.

  To nie koniec groźnych zjawisk pogodowych w tym regionie. W 60 gminach w stanie Espirito Santo obowiązują alarmy przed opadami deszczu, burzami i silnym wiatrem.Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Kolejna już tej wiosny wizyta zimna z północy zacznie się w świąteczny poniedzia...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Nicole znad Rumunii. Napływa do nas ciepłe powietrz...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nastała astronomiczna wiosna. Jednak patrząc na piątkową pogodę, zimowa aura nie...