Informacje
 • Wir polarny znowu naciera na USA. Temperatura może gwałtownie spadać

  19-01-2014 10:30 Meteorolodzy ostrzegają przed mrozem

  Wir polarny znowu zmierza na południe. Dlatego w ciągu kilku najbliższych dni na Środkowym Zachodzie i w północno-wschodniej części Stanów Zjednoczonych należy spodziewać się niskich temperatur - informują meteorolodzy. Według prognoz, słupki rtęci spadną prawie do -30 st. C.

  Według ekspertów z AccuWeather, wir polarny natrze na Środkowy Zachód w niedzielę wieczorem. Z kolei dwa dni później strefa niskich temperatur rozszerzy swój zasięg. Wówczas ujemne temperatury pojawią się na Wschodnim Wybrzeżu, a także w pasie sięgającym od Florydy, przez Alabamę i Kansas po Montanę.

  Do -28 st. C

  Synoptycy zapowiadają, że w poniedziałkową noc temperatura w Montanie spadnie do -28 st. C. Z kolei we wtorek w rejonie doliny Św. Wawrzyńca notowane wartości wyniosą -20 st. C. Nieco wyższa temperatura, choć również ujemna, pojawi się na północy Florydy. Jednak należy przy tym dodać, że to rzadko spotykane w tym rejonie.

  Na szczęście nie pojawi się porywisty wiatr

  Dobrą wiadomością jest to, że nie pojawią się silne porywy wiatru - podają meteorolodzy. Chociaż - dodają - temperatura będzie na tyle niska, że może stanowić zagrożenie dla mieszkańców i zwierząt. Dlatego też władze wysyłają ostrzeżenia do mieszkańców i przypominają o obowiązku zapewnienia dla zwierząt bezpiecznych i ciepłych miejsc.

  Eksperci informują również o tym, że mogą pojawić się opady śniegu na obszarze od Dakoty po rejon Nowej Anglii i na południe aż po Karolinę Północną.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
 • a co z Kanada
  Znowu zaczynacie płakać nad USA a w Kanadzie przez cały czas jest koszmarna zima nieporównywalnie gorsza niż w USA i nic...CISZA !!!!!!!!!!!!!!!!!!
  Czy USA płacą Wam za to cackanie się z nimi ? Nie wiem jak to inaczej skomentować.
  To jakaś niezdrowa miłość do USA ze strony mediów.
  ~anna /2014-01-19 13:28
 • ząbki
  a u nas -5.8.......i pada śnieg ...super......
  ~v76 /2014-01-19 12:24
 • -28st ??
  u nas co roku były takie temperatury i nikt sie temu nie dziwił... skoro Europa umiała sobie radzić to i Ameryka sobie poradzi z niskimi temperaturami... nie ma po co dramatyzować... w końcu to styczeń...
  ~rav /2014-01-19 11:38

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po chłodnym długim weekendzie temperatura zacznie stopniowo rosnąć, a za tydzień...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Nicole znad Rumunii. Napływa do nas ciepłe powietrz...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nastała astronomiczna wiosna. Jednak patrząc na piątkową pogodę, zimowa aura nie...