Informacje
 • Wiatr przewrócił przystanek autobusowy. Nie żyje dziecko, drugie w stanie krytycznym

  05-02-2020 20:28 Tragiczne skutki wichury

  W mieście Myjava w kraju trenczyńskim na zachodzie Słowacji przez silny wiatr na rodzinę przewróciła się wiata przystanku autobusowego. Zginęło jedno dziecko, a drugie jest w stanie krytycznym.

  O zawaleniu się wiaty na przystanku autobusowym poinformowała w środę na swoim profilu internetowym policja kraju trenczyńskiego. Do zdarzenia doszło, gdy tuż przy przystanku przechodziła pięcioosobowa rodzina. Czteroletnie dziecko zmarło po przewiezieniu do szpitala, dwuletnie jest w stanie krytycznym. Ma poważną ranę głowy i będzie operowane w szpitalu w Bratysławie.

  Według informacji lokalnych mediów, rodzice i trzecie najstarsze dziecko nie odnieśli poważniejszych obrażeń.

  Miasto natychmiast zaczęło przeprowadzać kontrole pozostałych wiat na przystankach. Okoliczności tragedii ma wyjaśnić śledztwo.

  Wiał porywisty wiatr

  Słowacja zmaga się od wtorku z bardzo silnym wiatrem. Najtrudniejsza sytuacja jest na terenach górskich, przede wszystkim w Tatrach, gdzie prędkość wiatru przekraczała nawet 160 kilometrów na godzinę. Słowacki Instytut Hydrologiczno-Meteorologiczny (SHMU) wydał ostrzeżenie przed silnym wiatrem. Wiatr ma osłabnąć w nocy.

  Na skutek silnego wiatru i opadów śniegu w Tatrach Wysokich oraz Zachodnich obowiązuje trzeci (w pięciostopniowej skali) stopień zagrożenia lawinowego. Silny wiatr wieje także w Niżnych Tatrach, a we wtorek osiągał tam siłę orkanu. Zamknięte są górne wyciągi na górze Chopok. Wiatr spowodował też zakłócenia w dostawie prądu.Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

W niedzielę chłodniejsze atlantyckie powietrze zaczęło wypierać afrykański żar. ...

Wojciech Raczyński

alt

Polska znajduje się pod wpływem klina wysokiego ciśnienia związanego z wyżem Wal...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Przed nami kolejna fala gwałtownej pogody - rządy przejmuje bowiem pogodowa "Cos...