Informacje
 • WHO: Stany Zjednoczone mogą stać się nowym epicentrum

  24-03-2020 17:46 Koronawirus się rozprzestrzenia
  Stany Zjednoczone mogą być nowym epicentrum koronawirusa Foto: PAP/EPA/TANNEN MAURY | Video: TVN24

  Stany Zjednoczone mają potencjał, by stać się kolejnym epicentrum epidemii wywołanej koronawirusem - powiedziała we wtorek rzeczniczka Światowej Organizacji Zdrowia, Margaret Harris.

  Stany Zjednoczone znajdują się na trzecim miejscu na świecie, jeśli chodzi o liczbę zakażeń, po Chinach i Włoszech. Łącznie zakażonych zostało niemal 50 tysięcy osób, a ponad 600 zmarło.

  Wyjątkowo dramatycznie wyglądają statystyki ostatnich dni. Od wczoraj w USA zachorowało blisko 6 tysięcy osób, dzień wcześniej było to 10 tysięcy.

  - Widzimy teraz bardzo duże przyspieszenie w przypadku Stanów Zjednoczonych, więc mają potencjał [do zostania nowym epicentrum koronawirusa - przyp. red.]. Jeszcze nie możemy tego potwierdzić, ale ten potencjał jest - powiedziała rzeczniczka Światowej Organizacji Zdrowia Margaret Harris.

  - Amerykanie obserwują teraz falę zachorowań, która przybiera na sile - dodała.

  SPRAWDŹ STATYSTYKI DLA CAŁEGO ŚWIATA

  Kolejne rekordy

  Ogólna, globalna liczba zakażonych wzrosła bardzo szybko. Według danych WHO, w poniedziałek odnotowano 41 tysięcy nowych przypadków na całym świecie - to dotychczasowy rekord. Ponad 10 tysięcy pochodziło ze Stanów Zjednoczonych.

  Harris powiedziała, że każdego dnia należy spodziewać się bicia kolejnych rekordów, dopóki nie zaczną obowiązywać nowe środki ograniczające rozprzestrzeniania się choroby.

  Promyk nadziei dla Włoch

  Obecnie uważa się, że to Europa jest centrum rozprzestrzeniania się choroby, a krajem, w którym sytuacja wygląda najgorzej, są Włochy.

  - Tam jest promyk nadziei. W ostatnich dniach obserwujemy mniej nowych przypadków zakażeń i śmierci, ale to jeszcze bardzo wcześnie - powiedziała. Z najświeższych danych, które napłynęły z Włoch we wtorek wieczorem wynika, że nowych zachorowań jest rzeczywiście mniej niż poprzedniego dnia. Natomiast wzrasta znowu liczba zgonów: we wtorek poinformowano o 743, podczas gdy w dwóch poprzednich dniach było ich 602 i 651.

  Wskazała też na pozytywy, takie jak coraz lepszy dostęp do testów oraz wysiłki prowadzone w celu izolowania chorych i monitorowania stanu zdrowia tych, z którymi mieli kontakt

  JEŚLI PODEJMUJECIE KROKI, BY WSPIERAĆ SIĘ PODCZAS TRUDNEJ SYTUACJI ALBO CHCECIE DOCENIĆ CZYJĄŚ POSTAWĘ - POCHWALCIE SIĘ TYM NA KONTAKT 24

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po kilkudniowym odpoczynku od upalnej pogody temperatura znowu rośnie, a do Pols...

Wojciech Raczyński

alt

Polska znajduje się pod wpływem klina wysokiego ciśnienia związanego z wyżem Wal...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Przed nami kolejna fala gwałtownej pogody - rządy przejmuje bowiem pogodowa "Cos...