Informacje
 • WHO: kraje muszą być przygotowane na to,
  że wirus dosłownie puka do ich drzwi

  25-02-2020 15:20 Epidemia rozprzestrzenia się na kolejne kraje
  "Stopień ryzyka będzie zmieniał się w zależności od ilości przypadków w Polsce" Foto: PAP/EPA/MATTEO BAZZI | Video: TVN24

  Koronawirus dosłownie puka do drzwi - powiedział na konferencji prasowej rzecznik Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). Podkreślił, że to jeden ze scenariuszy związany z epidemią, o którym kraje ostrzega są od kilku tygodni.

  Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) wezwała we wtorek kraje, aby zwiększyły gotowość do walki z koronawirusem.

  ŚLEDŹ RELACJĘ WYDARZEŃ ZWIĄZANYCH Z EPIDEMIĄ KORONAWIRUSA W TVN24.PL

  - To jeden z tych scenariuszy, przed którymi ostrzegamy już od kilku tygodni - kraje muszą być przygotowane na to, że wirus dosłownie puka do ich drzwi. Władze muszą być gotowe, personel medyczny musi być przeszkolony, jednocześnie muszą być zapewnione środki ochronne dla ludności i personelu medycznego - mówił na konferencji prasowej w Genewie rzecznik WHO Christian Lindmeier.

  Dodał, że wiele krajów ma przygotowane "plany na wypadek pandemii" i niektóre z państw mogą działać zgodnie z nimi w zależności od sytuacji.

  SPRAWDŹ: JAK CHRONIĆ SIĘ PRZED KORONAWIRUSEM?

  Spotkanie WHO w Rzymie

  W tej chwili WHO nie planuje kolejnego "ważnego komunikatu", jak to miało miejsce 30 stycznia, kiedy ogłoszono międzynarodową sytuację kryzysową, czyli Stan Zagrożenia Zdrowia Publicznego o Znaczeniu Międzynarodowym (PEHIC).

  Zapowiadana na wtorek misja WHO do Iranu została opóźniona, nie ma też na razie kolejnego terminu wyjazdu. W Iranie potwierdzono 34 przypadki zachorowań na koronawirusa. Irańska agencja ILNA podała, że zakażenie wykryto u wiceministra zdrowia. Liczba ofiar śmiertelnych wzrosła tam do 14.

  Przedstawiciele WHO spotykają się w Rzymie, aby omówić środki podjęte we Włoszech wobec koronawirusa. Według rzecznika organizacji środki te są "dość zdecydowane". Liczba osób zakażonych koronawirusem wzrosła we Włoszech do 270. Pierwsze przypadki koronawirusa zanotowano w Palermo na Sycylii i we Florencji w Toskanii. W poniedziałek zmarła siódma osoba.

  ODPOWIADAMY NA WASZE PYTANIA O KORONAWIRUSA

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
 • koronawirus
  WHO apeluje o zamknięcie granic a pan inspektor mówi ,że nie widzi nawet potrzeby kontroli na granicach .... Polska jest przygotowana ,ha,ha ha ... czyli nie robimy nic dopóki nikt nie zachoruje ,nawet kwarantanny dla powracających z zagranicy z rejonów wystąpienia .. wg pana inspektora uratuje nas spokój .. jak to u nas , mądry polak po szkodzie , tak zastosujcie mu respirator jak już będzie umierał ...
  ~ELA /2020-02-25 17:56

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

W najbliższych dniach nie ma szans na powtórkę gorącej pogody, którą pamiętamy s...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Udine znad Rumunii. ...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Jet stream, czyli prąd strumieniowy, oddzieli na długo Polskę od napływu ciepła....