Informacje
 • W pobliżu Wielkiego Muru Chińskiego odkryto fundamenty spichlerza

  09-06-2021 13:55 Najnowsze odkrycie chińskich archeologów

  Chińscy archeolodzy odkryli w starożytnym mieście Shaliangzi w pobliżu Wielkiego Muru Chińskiego fundamenty dawnego spichlerza. Najprawdopodobniej przechowywano w nim żywność i zapasy broni dla wojska.

  Chińska Narodowa Administracja Dziedzictwa Kulturowego opublikowała we wtorek najnowsze odkrycie dotyczące stanowiska archeologicznego znajdującego się w pobliżu Wielkiego Muru Chińskiego.

  Starożytne miasto Shaliangzi, graniczące z fragmentem Wielkiego Muru Chińskiego, znajduje się w regionie autonomicznym Mongolii Wewnętrznej. Zajmuje powierzchnię około 11 hektarów. W latach 2019-2020 archeolodzy gruntownie określili jego kształt i układ oraz odkryli na jego terenie fundamenty dużego budynku o powierzchni prawie 1800 metrów kwadratowych. W tym samym miejscu znaleźli rząd dołów do przechowywania zboża i ziarna prosa.

  Starożytny spichlerz

  Znaleziony przez archeologów budynek był najprawdopodobniej spichlerzem dostarczającym żywność i zapasy broni dla wojsk obronnych stacjonujących na Wielkim Murze Chińskim. Jest to pierwszy przypadek odkrycia i odkopania takiego budynku w pobliżu tego starożytnego systemu obronnego. Odkrycie to wypełniło lukę w badaniach nad miastami granicznymi w czasach dynastii Han.

  Renowacja odcinka Jiankou Wielkiego Muru w dzielnicy Huairou w Pekinie trwa od lat. Został on zbudowany w 1368 roku podczas panowania dynastii Ming (1368-1644).

  Od 2018 r. Uniwersytet Pekiński i Pekińska Miejska Administracja Dziedzictwa Kulturowego prowadzą wspólny archeologiczny projekt badawczy na wieżach nr 151-154. W celu lepszego zarządzania procesem czyszczenia i renowacji wykorzystano najnowsze technologie, które wizualizowały starożytne miejsca.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

W niedzielę chłodniejsze atlantyckie powietrze zaczęło wypierać afrykański żar. ...

Wojciech Raczyński

alt

Polska znajduje się pod wpływem klina wysokiego ciśnienia związanego z wyżem Wal...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Przed nami kolejna fala gwałtownej pogody - rządy przejmuje bowiem pogodowa "Cos...