Informacje
 • W Niemczech śnieg odciął mieszkańców od świata. Stan klęski żywiołowej na kolejnym obszarze

  11-01-2019 09:04 Paraliż komunikacyjny, odwołane lekcje w szkołach

  Śnieżyce dają się we znaki mieszkańcom południowych Niemiec. Zamknięto szkoły, wstrzymano połączenia kolejowe, odwołano loty. Ogłoszono stan klęski żywiołowej.

  Śnieżyce powodują coraz więcej problemów na południu Niemiec. W czwartek z powodu intensywnych opadów śniegu w wielu szkołach w Bawarii odwołano zajęcia. Na niektórych trasach wstrzymano kursowanie pociągów. Kilka miejscowości jest odciętych od świata.

  W powiecie Berchtesgadener Land w Górnej Bawarii ogłoszono stan klęski żywiołowej. W tych rejonach wiele dróg jest nieprzejezdnych. Wcześniej w tym tygodniu stan ten wprowadzono również w powiecie Miesbach w Górnej Bawarii.

  Drzewa spadły na tory

  Śnieżyce oraz spadające na tory drzewa, połamane pod ciężarem śniegu, powodują wielkie utrudnienia w komunikacji kolejowej w rejonie na południe od Monachium. Na niektórych trasach kursowanie pociągów całkowicie wstrzymano.

  W czwartek w międzynarodowym porcie lotniczym w Monachium odwołano około 100 lotów, częściowo z powodu śnieżycy, ale również przez strajk personelu odpowiedzialnego za kontrolę bezpieczeństwa na innych niemieckich lotniskach w Duesseldorfie, Kolonii-Bonn i Stuttgarcie.

  Jeszcze więcej śniegu

  Na piątek prognozuje się obfite opady śniegu dla niemal całych Niemiec, z wyjątkiem wybrzeża Morza Północnego. Meteorolodzy ostrzegają jednak, że śnieg przejdzie wkrótce w marznący deszcz, co grozi gołoledzią. Prognozy na weekend wskazują na dodatnie temperatury, opady deszczu i silny wiatr w przeważającym obszarze kraju.


Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
 • W Bawarii jest deficyt pługów.
  Mieszkam w Bawarii i nie jest źle. Problem jest w tym, że Niemcy mają bardzo mało pługów i posypywaczek. Codziennie jeżdżę do pracy i od poniedziałku widziałem dosłownie jeden pług, który jeszcze do tego nie płuzył.
  piotr_bo /2019-01-11 17:37

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Gorące powietrze z Afryki jest już w drodze do Polski....

Wojciech Raczyński

alt

Polska znajduje się pod wpływem klina wysokiego ciśnienia związanego z wyżem Wal...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Jet stream, czyli prąd strumieniowy, oddzieli na długo Polskę od napływu ciepła....