Informacje
 • W Kaszmirze zeszły lawiny śnieżne. Zginęło co najmniej 69 osób

  14-01-2020 17:15 Niebezpieczna pogoda
  Syberyjski mróz w Wielkiej Brytanii Foto: AMIRUDDIN MUGHAL/PAP/EPA | Video: Reuters

  W regionie Kaszmiru panuje bardzo gwałtowna pogoda. W ciągu ostatniej doby w lawinach śnieżnych zginęło co najmniej 69 osób. Jest też wielu zaginionych.

  59 osób zginęło w pakistańskiej części Kaszmiru.

  Ekipom ratunkowym udało się wyciągnąć ponad 50 osób ze śniegu i przetransportować je śmigłowcem w inne miejsce, by poddać leczeniu. Co najmniej 53 domy zostały kompletnie zniszczone.

  Dwóch przedstawicieli pakistańskich władz przekazało, że wielu mieszkańców w rejonie doliny Neelamu nadal jest uwięzionych po osunięciach ziemi, spowodowanych ulewnym deszczem. Wiele osób, które uznano za zaginione, najprawdopodobniej nie żyje - powiedział urzędnik, na którego powołuje się agencja Reutera.

  Ofiary w Indiach

  Na północy indyjskiego Kaszmiru, tuż przy granicy z Pakistanem, lawiny pochłonęły życie 10 osób, w tym pięciu żołnierzy indyjskiej armii - poinformował przedstawiciel lokalnej policji.

  Wcześniej gwałtowny atak zimy doprowadził do śmierci kilkudziesięciu osób w Afganistanie i Pakistanie. >>> CZYTAJ WIĘCEJ

  Między innymi wzdłuż doliny rzeki Neelam biegnie tzw. linia kontroli, oddzielająca pakistańską część Kaszmiru od indyjskiej.

  W 2012 r. w wyniku zejścia lawiny w pakistańskiej bazie na lodowcu Siachen na granicy z Indiami zginęło co najmniej 124 pakistańskich żołnierzy i 11 osób cywilnego personelu.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Gorące powietrze z Afryki jest już w drodze do Polski....

Wojciech Raczyński

alt

Polska znajduje się pod wpływem klina wysokiego ciśnienia związanego z wyżem Wal...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Jet stream, czyli prąd strumieniowy, oddzieli na długo Polskę od napływu ciepła....