Informacje
 • W Izraelu odrodziła się rzeka Zin. Niesamowite nagranie koryta wypełniającego się wodą

  15-01-2015 13:42 Woda wróciła do koryta po opadach deszczu
  W Izraelu odrodziła się rzeka Zin. Niesamowite nagranie koryta wypełniającego się wodą

  Zin podziwiali turyści

  W Izraelu na pustyni Nagew odrodziła się rzeka. Na filmie został uwieczniony niezwykły moment napełniania się wyschniętego koryta wodą.

  Burze w okolicach pustyni Nagew przyczyniły się do pierwszego w tym roku odrodzenia się rzeki Zin w Izraelu.

  Po opadach deszczu wyschniętym korytem popłynął rwący potok. U brzegów zebrali się Izraelczycy z kamerami w rękach.

  Zin łączy się z Morzem Martwym

  Źródło rzeki znajduje się na zboczach krateru Ramon, jednej z najbardziej niezwykłych formacji geologicznych. Krater, w kształcie wydłużonego serca, nie powstał przez uderzenie meteorytu czy erupcję wulkanu, a na skutek erozji.

  Rzeka okresowa

  Rzeka Zin, uchodząca do Morza Martwego, jest rzeką okresową. Woda w jej korycie pojawia się regularnie, po tym jak przy źródle spadnie deszcz. Ciek ten wyznacza granice starożytnego Izraela. Okresowe podtapianie pustyni Negew jest wymienione w Piśmie Świętym.

   

   

   

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
 • tfu
  kradną nam deszcz
  ~cvc /2020-02-11 18:48
 • Odrodzenie Zin
  Rzeka Zin, wpadająca do Morza Martwego, to piękny znak błogosławieństwa dla Narodu Żydowskiego oraz dla Izraela. Cesarstwo Rzymskie - które unicestwiło Izrael, zdemolowało i zniszczyło symbole tego zniewolonego narodu, zbużyło miejsca święte i najświętsze, skazało Zydów na wygnanie i tułaczkę, i życiowe podróże wśród nieustających cierpień - to Cesarstwo do dziś ponosi odpowiedzialność za to wszystko na co zostali skazani Zydzi. Narody Europejskie i ich pochodne (USA oraz okolnie Brytyjskie, jak Australia, Nowa Zelandia, Kanada, itd) do dziś ponoszą zbiorową odpowiedzialność za Naród Żydowski; naród, który nieustannie szuka znakow Boga, oczekując na Mesjasza. Odrodzenie się rzeki Zin to jakby przypomnienie o odpowiedzialności za odrodzenie starożytnego Izraela i Narodu Żydowskiego. My, dziedzice Cesarstwa Rzymskiego mamy obowiązek przywrócic Narodowi Żydowskiemu Izrael do starożyrtnych granic, odbudować zdemolowane miejsca święte i najświętsze Żydów oraz zapewnić im pokój i spokój aby mogli godnie żyć w miejscu Ich pochodzenia; niech oczekują na Mesjasza u siebie w Domu, który nazywa się Izrael.
  ~ujm11 /2015-04-23 19:46
 • elo
  WUNDERBAR
  ~elo /2015-01-16 08:18
 • Ued nie rzeka.
  Ewentuanie Wadi. Cała Polska czyta redaktorom.
  b31337 /2015-01-15 23:16
 • Rzeka?
  Jak dobrze pamiętam takie suche koryta nazywa się Wadi albo po angielsku Wash. Tutaj w Arizona gdzie mieszkam Wash przepływający obok mojej posiadłości napełnia się kilka razy w roku, a w sierpniu podczas obfitych deszczy napływ wody był tak intensywny że droga biegnąca po dnie tej "rzeki" została zniesiona a nowe dno znalazło się ponad metr poniżej poziomu drogi
  ~Mirek /2015-01-15 19:58

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Przed nami kilka cieplejszych dni, ale zimno jeszcze na chwilę wróci....

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Nicole znad Rumunii. Napływa do nas ciepłe powietrz...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nastała astronomiczna wiosna. Jednak patrząc na piątkową pogodę, zimowa aura nie...