Informacje
 • W chwili tragedii Airbusa A320 pogoda
  "nie była niezwykła jak na tę porę roku"

  24-03-2015 18:26 W wypadku zginęło 150 osób
  W chwili tragedii Airbusa A320 pogoda<br />"nie była niezwykła jak na tę porę roku"

  Pogoda nie była przyczyną tragedii

  sat24, PAP/EPA

  We wtorek przed południem świat obiegły tragiczne informacje. Samolot niemieckich linii lotniczych Germanwings, na którego pokładzie znajdowało się 150 osób, rozbił się w pobliżu miejscowości Barcelonnette w południowej Francji. Teraz eksperci spekulują na temat przyczyn tej tragedii. Według brytyjskiego meteorologa Roba Thompsona to nie warunki atmosferyczne w Alpach wpłynęły na przebieg katastrofy.

  Meteorolog z brytyjskiego Uniwersytetu w Reading dr Rob Thompson powiedział w wywiadzie dla Sky News, że "warunki pogodowe na obszarze południowej Francji nie były niezwykłe jak na tę porę roku". W rejonie katastrofy nie odnotowano żadnych burz, ani silnych wiatrów. Co więcej - w czasie, gdy z samolotem stracono łączność, było częściowo słonecznie, tylko lekko wiało.

  - Według zdjęć satelitarnych najbliższe wyładowania atmosferyczne zarejestrowano na Sardynii (...). To zbyt daleko, by zakłócić ruch lotniczy nad Alpami - wyjaśnia naukowiec. - Przy powierzchni Ziemi odnotowano silniejsze porywy wiatru, jednak one również nie miały wpływu na warunki panujące w wysokich partiach atmosfery - dodaje Thompson.

  Tragiczny lot

  Samolot tanich niemieckich linii Germanwings, który leciał z Barcelony do Duesseldorfu, rozbił się we wtorek na południowym wschodzie Francji. Na pokładzie airbusa było 144 pasażerów i sześciu członków załogi.  Władze linii lotniczej zakładają, że na pokładzie znajdowało się prawdopodobnie 67 obywateli Niemiec.

  Airbus A320 wystartował o godzinie 9.55 i niecałą godzinę później wysłał sygnał SOS. Rozbił się o godz. 11.20 na wysokości ok. 2 tys. m n.p.m., w miejscowości Meolans-Revel, przy popularnym kurorcie narciarskim Pra Loup. Samolot zniknął z radarów niedaleko miejscowości Barcelonnette. Samolot nie wysyłał sygnału "mayday".

  WIĘCEJ INFORMACJI NA TEN TEMAT PRZECZYTASZ NA PORTALU TVN24.PL

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
 • CZy nie macie innych tematów dyżurnych?
  Codziennie w wypadkach drogowych w UE ginie około 80-100 soób. Jakoś dziwnie przechodzi to bez szumu, a tu spektakulara katastrofa i wszystkie portale inrernetowe nakrecają temat. Katastrofy lotnicze były, są i będą.
  ~Gonzo /2015-03-24 23:26

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Kolejna już tej wiosny wizyta zimna z północy zacznie się w świąteczny poniedzia...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Nicole znad Rumunii. Napływa do nas ciepłe powietrz...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nastała astronomiczna wiosna. Jednak patrząc na piątkową pogodę, zimowa aura nie...