Informacje
 • Valparaiso w ogniu. Władze wprowadzają
  stan wyjątkowy i ewakuują tysiące osób

  14-03-2015 14:46 Strażący walczą o każdy centymetr miasta

  Gigantyczny pożar szaleje w Valparaiso, drugim co do wielkości mieście Chile. Ewakuowano już 16 tys. osób. Rząd wprowadził tam stan wyjątkowy.

  Pożar wybuchł w piątek na wysypisku śmieci. Płomienie zdążyły już strawić 260 hektarów terenu. Większość powierzchni to lasy, ale ogień zbliża się do zabudowań miejskich. Sytuacja robi się niebezpieczna. Żeby zminimalizować ryzyko, rząd wprowadził stan wyjątkowy w Valparaiso i pobliskim mieście Vińa del Mar. Ewakuowano już 16 tys. osób.

  Walka z czasem

  W akcji gaśniczej zostało rannych trzech strażaków. Trafili do szpitala. Natomiast z powodu niewydolności sercowo-oddechowej zmarła kobieta, poinformowało ministerstwo spraw wewnętrznych Chile.

  Pożar niebezpiecznie szybko zbliża się do zaludnionych obszarów Valparaiso. Ogień zagraża głównie artystycznej dzielnicy, znajdującej się w pagórkowatej części miasta. Strażacy walczą o jej ocalenie.

  Chile płonie rok w rok

  Pożary lasów w Chile o tej porze roku są powszechne. To wtedy ziemia jest najbardziej sucha po przeważnie upalnym lecie. W 2014 r. w pożarze w Valparaiso zginęło 15 osób, a ponad dwa tysiące domów spłonęło.Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Przez Polskę przejdzie zimny front, za którym z północy dotrze do nas ochłodzeni...

Wojciech Raczyński

alt

Polska znajduje się pod wpływem klina wysokiego ciśnienia związanego z wyżem Wal...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Przed nami kolejna fala gwałtownej pogody - rządy przejmuje bowiem pogodowa "Cos...