Informacje
 • Ustaw kamerę w lesie i czekaj.
  Fotopułapka obnażyła życie zwierząt

  24-04-2018 10:43 Uchwycono rzadkie gatunki zwierząt

  W rezerwacie w chińskiej prowincji Junnan ukryta kamera uchwyciła sekretne życie zwierząt. Wśród nich są gatunki, których nigdy wcześniej nie udało się zaobserwować z bliska.

  Na nagraniu zobaczymy rzadkie gatunki zwierząt, które występują w rezerwacie Baima Snow Mountain. Po raz pierwszy można przyjrzeć się z bliska bażantowi birmańskiemu występującemu tym regionie, a także rokselanie czarnej (rodzina makakowatych). Fotopułapki to element rocznej kampanii na rzecz ochrony zwierząt w prowincji Junnan należącej do tybetańskiej prefektury autonomicznej w Chinach.

  Podglądamy dzikie zwierzęta

  - Zamontowaliśmy kamerę w grudniu w 2016, a pierwszy materiał filmowy otrzymaliśmy pod koniec ubiegłego roku. - powiedział Zhong Tai, szef oddziału Weixi, biura zarządzania rezerwatem przyrody Baima Snow Mountain.

  - Na nagraniu można zobaczyć różne zwierzęta, w tym rokselanę czarną objętą ścisłą ochroną, a także piżmowca karłowatego - poinformował Tai. - Dzięki kamerom na podczerwień możemy poznać nasze zasoby, różnorodność gatunkową zwierząt, jak często pojawiają się w różnych miejscach - dodaje.

  Największy rezerwat w Chinach

  Ostoja zlokalizowana jest w autonomicznym okręgu Weixi Lisu, znajdującym się na południu Chin. Rezerwat zajmuje powierzchnię około 2800 kilometrów kwadratowych. Jest największym rezerwatem przyrody w Chinach, chroniącym małpy i ich środowisko naturalne.

  W Baima Snow Mountain żyje 47 gatunków zwierząt. Najsławniejsza jest rokselana szara, która żyje w lasach iglastych z sosnowym drzewostanem. Bytują nawet na wysokości między 3200-4000 metrów nad poziomem morza.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...