Informacje
 • Ulewy i gwałtowne burze.
  Ulice jak strumienie, a wody po kolana

  12-06-2018 15:11 Wydano alerty trzeciego stopnia
  Skutki czwartkowych burz Foto: PAP/EPA/Valentin Flauraud | Video: TVN24

  Gwałtowne burze oraz rekordowe opady deszczu nawiedziły w poniedziałek wieczorem Lozannę i region Jeziora Genewskiego w Szwajcarii. Wywołały wiele podtopień, pojawiły się też utrudnienia w ruchu pociągów.

  Wiele ulic, domów i sklepów w rejonie Lozanny zostało zalanych. Woda wtargnęła też na teren miejskiego dworca kolejowego. Ulicami popłynęły rwące strumienie wody.

  Rwące potoki na ulicach

  Na niektórych placach w centrum miasta ludzie stali po kolana w wodzie. Policja otrzymała ponad 500 zgłoszeń, a straż pożarna niemal 240. Nie ma informacji o rannych.

  Ulewy spowodowały opóźnienia w ruchu pociągów. Problemy dotknęły co najmniej trzech linii we wtorkowy poranek. Uruchomiona została zastępcza komunikacja autobusowa.

  Alerty trzeciego stopnia

  Służby meteorologiczne Szwajcarii podały, że w poniedziałek o północy w Lozannie w ciągu godziny spadło 14,5 litrów deszczu na metr kwadratowy. Telewizja SFR Meteo poinformowała, że padł rekord opadów deszczu w tym mieście. Około godziny 21 w ciągu 10 minut spadło ponad 40 litrów wody na metr kwadratowy. Wydano też na ten czas ostrzeżenia trzeciego stopnia.


Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
 • gosc
  meterolodzy na opolszczyznie zas jest za goraco za duszno na dworze juz nie ma czym dychac na dworze na dworze ma byc duzo wiatru chlodnego zimnego wdzien ma byc chlodno i zimno ma byc duzo wiatru chlodnego zimnego na opolszczyznie sa zawysokie temperaturyza goraco za duszno brakuje duzo wiatru chlodnego zimnego wdzien ma byc pochmurno chlodno zimno duzo wiatru chlodnego zimnego na opolszczyznie juz koniec upalami juz koniec upalami ma byc duzo deszczu ulewnego na wieczur wnocy ma byc chlodno i zimno ma sie ochlodzic sie ma byc zimno na wieczur wnocy duzo wiatru chlodnego zimnego duzo deszczu ulewnego na opolszczyznie juz koniec z upalami juz niema czym dychac koniec upalami na opolszczyznie
  ~gosc /2018-08-09 14:31

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...