Informacje
 • Ukrop w Australii. Odwołane mecze, awarie prądu, podwyższone ryzyko pożarowe

  25-01-2019 09:52 Termometry pokazały ponad 45 stopni Celsjusza

  Od wielu dni Australia zmaga się z falą upałów. W wielu regionach pojawiają się przerwy w dostawie elektryczności. Z powodu ciepła wstrzymano mecze turnieju wielkoszlemowego Australian Open 2019.

  Jak poinformowali w mediach społecznościowych organizatorzy, piątkowe mecze Australian Open 2019 - Glam Slam i Australian Tennis Champion - zostały zawieszone na wszystkich zewnętrznych kortach w Melbourne Park i Albert Reserve. To kolejny dzień, kiedy temperatura zaburzyła przebieg turnieju. W czwartek z powodu wysokiej temperatury zamknięto dach areny Rod Laver podczas półfinałowego meczu kobiet.

  Temperatura nie powstrzymała jednak niektórych zawodników przed ćwiczeniami. Japońska tenisistka Naomi Osaka w upale przygotowywała się do sobotniego finału kobiet, w którym będzie rywalizować z Czeszką Petrą Kvitovą.

  "Ekstremalna" temperatura

  Australijscy strażacy ocenili, że temperatura nękająca Australię od kilku dni jest "ekstremalna". W kilku regionach pojawiły się niebezpieczne burze.

  Jak powiedział strażak Andrew McGuinness, w wielu regionach panuje podwyższone ryzyko pożarowe. - Niektóre z obecnych pożarów są dość duże i już widzimy dość niesprzyjające warunki pogodowe - dodał.

  Pobito rekord

  W czwartek w Adelaide, stolicy stanu Australia Południowa, słupki rtęci wskazały 46,2 st. C, tym samym pobijając rekord ciepła z 1939 roku. Z powodu upału w stanie Wiktoria około 60 tysięcy domów miało problemy z dostawą energii elektrycznej.

  Niektórzy odważyli się wyjść z domów i poszukać ochłodzenia. - Takie dni przyciągają do nas więcej klientów - stwierdziła Charlotte Jobling z jednej z lodziarni w dzielnicy Fitzroy w Melbourne. - Chociaż na ulicach jest nieco spokojniej, ludzie chętniej do nas wchodzą. Mamy nadzieję, że wieczorami będzie pełno - dodała.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
 • fakty
  usa --chcą sobie obalić rzad wenezueli-

  -lecz mozna ich też rządy w usa zmienić sobie!!!!!!!!!!!!!!!!POLSKA--NIE CHCE BYCIA W NATO Z USA!!!!!!!!
  ~polska /2019-01-25 10:22

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...