Informacje
 • Uciekło siedem wilków, cztery wciąż na wolności. "Nie boją się człowieka"

  09-10-2020 11:54 Po intensywnych opadach na południu Francji

  Powodzie, które pojawiły się po intensywnych opadach na południu Francji, zniszczyły ogrodzenie jednego z parków dzikiej przyrody w okolicach Nicei. Udało się uciec siedmiu wilkom. W piątek poinformowano, że udało się schwytać trzy osobniki.

  Władze francuskie poinformowały, że udało się schwytać trzy z siedmiu wilków, które uciekły ze śródziemnomorskiego parku dzikiej przyrody podczas powodzi w weekend.

  Lokalna policja na Twitterze podała, że wilki zostały przywiezione do Nicei przez policjantów. Teraz mają trafić do "specjalnego obiektu".

  Urodzonym w niewoli wilkom udało się uciec z parku zwierząt Alpha w rezerwacie narodowym Mercantour, 80 kilometrów na północ od Nicei, po powodzi, która zniszczyła ich ogrodzenie.

  "Nie boją się człowieka"

  Eric Hansen, dyrektor państwowego francuskiego Urzędu ds. Bioróżnorodności (OFB) informował we wtorek, że plany schwytania wilków opierają się na uspokojeniu  ich za pomocą karabinów do usypiania zwierząt i odesłaniu do rezerwatu.

  Dodał, że wilki są przyzwyczajone do ludzi, ale ostrzegł przed próbami zbliżania się do nich.

  - Te wilki nie boją się człowieka, więc w przeciwieństwie do dzikich wilków nie uciekną daleko od ludzi. Nigdy nie okazywały agresji wobec ludzi, ale istnieje niebezpieczeństwo, że ludzie będą próbowali złapać je na własną rękę. Pamiętajmy, że to nadal dzikie zwierzęta - mówił.

  Co najmniej cztery osoby zginęły, a kolejnych 18 zaginęło podczas najpoważniejszej powodzi w tym regionie od ponad wieku. Tydzień po ogromnych ulewach do wielu miast wciąż trudno dotrzeć, ponieważ drogi i mosty zostały zmyte.

  >>> Więcej o powodziach we Francji przeczytasz TUTAJ.Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendzie do Polski wtargnie powietrze z północnej Afryki. Sprawdź autorską ...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Udine znad Rumunii. ...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nastała astronomiczna wiosna. Jednak patrząc na piątkową pogodę, zimowa aura nie...