Informacje
 • Tygrys zagryzł pracownika zoo

  20-09-2013 20:04 Mężczyzna w trakcie karmienia drapieżnika zapomniał zablokować właz do klatki

  Tygrys syberyjski zaatakował pracownika zoo w Munster w Niemczech. Mężczyzna przez nieuwagę nie zamknął drzwi do klatki zwierzęcia. Ugryziony w szyję, zmarł na miejscu.

  Do ataku doszło podczas rutynowej czynności karmienia zwierząt. Opiekun 10-letniego tygrysa Rasputina zapomniał zablokować drzwi do klatki. Drapieżnik to zauważył i natychmiast instynktownie zareagował, rzucając się na intruza i gryząc go w szyję.

  Ofiara to długoletni pracownik ogrodu zoologicznego z dużym doświadczeniem w pracy ze zwierzętami. Policja zakwalifikowała to tragiczne zdarzenie jako nieszczęśliwy wypadek.

  Zginął na miejscu

  Nie ma bezpośrednich świadków wypadku. Zwiedzający dopiero po chwili zauważyli ciało mężczyzny, leżące w klatce i natychmiast wezwali pomoc. Zwłoki leżały przez pewien czas na wybiegu, do momentu, aż udało się zapędzić tygrysa do klatki. Po chwili zjawiły się służby ratunkowe, ale było już za późno.

  - Takiego spotkania z tygrysem nie można przeżyć - powiedział dyrektor zoo, Jorg Adler na konferencji prasowej w czwartek wieczorem.

  Takie sytuacje się zdarzają

  Z powodu tej tragedii, ogród zoologiczny wczoraj został zamknięty, jednak w piątek otwarto go z powrotem. Władze zoo postanowiły nie zabijać tygrysa, ponieważ - jak twierdzą - zwierzę zachowało się zgodnie ze swoim instynktem.

  Podobny przypadek miał miejsce dwa lata temu w Kolonii. Pracownik zapomniał zamknąć drzwi do klatki i za ten błąd zapłacił życiem.

  Wczorajszy atak tygrysa wywołał protesty obrońców praw zwierząt. Według nich trzymanie tygrysów w niewoli stanowi ogromne zagrożenie zarówno dla pracowników ogrodów zoologicznych, jak i dla zwiedzających, ponieważ drapieżniki te potrzebują dużo przestrzeni i w niewielkich klatkach stają się dużo bardziej agresywne, niż na wolności.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
 • noooo
  bo zupa byla za slona ....
  ~kicius /2013-09-21 01:07

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendzie do Polski wtargnie powietrze z północnej Afryki. Sprawdź autorską ...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Udine znad Rumunii. ...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nastała astronomiczna wiosna. Jednak patrząc na piątkową pogodę, zimowa aura nie...