Informacje
 • Tygrys zagryzł pracownika zoo

  20-09-2013 20:04 Mężczyzna w trakcie karmienia drapieżnika zapomniał zablokować właz do klatki

  Tygrys syberyjski zaatakował pracownika zoo w Munster w Niemczech. Mężczyzna przez nieuwagę nie zamknął drzwi do klatki zwierzęcia. Ugryziony w szyję, zmarł na miejscu.

  Do ataku doszło podczas rutynowej czynności karmienia zwierząt. Opiekun 10-letniego tygrysa Rasputina zapomniał zablokować drzwi do klatki. Drapieżnik to zauważył i natychmiast instynktownie zareagował, rzucając się na intruza i gryząc go w szyję.

  Ofiara to długoletni pracownik ogrodu zoologicznego z dużym doświadczeniem w pracy ze zwierzętami. Policja zakwalifikowała to tragiczne zdarzenie jako nieszczęśliwy wypadek.

  Zginął na miejscu

  Nie ma bezpośrednich świadków wypadku. Zwiedzający dopiero po chwili zauważyli ciało mężczyzny, leżące w klatce i natychmiast wezwali pomoc. Zwłoki leżały przez pewien czas na wybiegu, do momentu, aż udało się zapędzić tygrysa do klatki. Po chwili zjawiły się służby ratunkowe, ale było już za późno.

  - Takiego spotkania z tygrysem nie można przeżyć - powiedział dyrektor zoo, Jorg Adler na konferencji prasowej w czwartek wieczorem.

  Takie sytuacje się zdarzają

  Z powodu tej tragedii, ogród zoologiczny wczoraj został zamknięty, jednak w piątek otwarto go z powrotem. Władze zoo postanowiły nie zabijać tygrysa, ponieważ - jak twierdzą - zwierzę zachowało się zgodnie ze swoim instynktem.

  Podobny przypadek miał miejsce dwa lata temu w Kolonii. Pracownik zapomniał zamknąć drzwi do klatki i za ten błąd zapłacił życiem.

  Wczorajszy atak tygrysa wywołał protesty obrońców praw zwierząt. Według nich trzymanie tygrysów w niewoli stanowi ogromne zagrożenie zarówno dla pracowników ogrodów zoologicznych, jak i dla zwiedzających, ponieważ drapieżniki te potrzebują dużo przestrzeni i w niewielkich klatkach stają się dużo bardziej agresywne, niż na wolności.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
 • noooo
  bo zupa byla za slona ....
  ~kicius /2013-09-21 01:07

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Zaraz po ciepłym weekendzie czeka nas szokująca zmiana temperatury....

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Nicole znad Rumunii. Napływa do nas ciepłe powietrz...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nastała astronomiczna wiosna. Jednak patrząc na piątkową pogodę, zimowa aura nie...