Informacje
 • Trzylatek zaginął w lesie. Powiedział, że opiekował się nim niedźwiedź

  28-01-2019 18:24 "Casey jest zdrowy, uśmiecha się"
  Bliskie spotkanie z niedźwiedziem ["Fakty" TVN] Foto: ENEX | Video:  

  Trzyletni Casey Lynn Hathaway z Karoliny Północnej zaginął i przez dwa dni przebywał w lesie. Jak powiedział policjantom, towarzyszył mu niedźwiedź.

  Trzyletni Casey Lynn Hathaway zaginął w we wtorek 22 stycznia. Stało się to, kiedy bawił się z innymi dziećmi na podwórku babci w Ernul w amerykańskim stanie Karolina Północna.

  Przez dwa dni zaginiony

  Akcja poszukiwawcza trwała dwa dni. W czwartek wieczorem służby otrzymały zgłoszenie o płaczu dziecka. Caseya znaleziono zaplątanego w gęste krzaki, zziębniętego i przemoczonego. Chłopiec spędził dwa dni bez ciepłego ubrania podczas trudnych warunków atmosferycznych - padał deszcz, a temperatura spadła poniżej zera.

  W akcji poszukiwawczej wzięło udział kilkaset osób, w tym oficerowie FBI oraz żołnierze. Wykorzystano też drony i śmigłowce.

  Jak relacjonował Chip Hughes, szeryf hrabstwa Craven, trzylatek powiedział w rozmowie z policjantami, że "miał przyjaciela w lesie, niedźwiedzia, który był z nim przez ten czas". Słowa Caseya o niecodziennym towarzyszu, który miał pomóc chłopcu, przytoczyła też jego ciocia, Brenna Hathaway. "Casey jest zdrowy, uśmiecha się. Powiedział, że chodził sobie z niedźwiedziem przez te dwa dni. Bóg zesłał mu przyjaciela, który dbał o niego. Cuda się zdarzają" - napisała kobieta na Facebooku.

  Chris Servheen, badacz niedźwiedzi z Uniwersytetu w Montanie zaznacza jednak, że niedźwiedzie to nie przyjaciele ludzi, a dzikie zwierzęta. Nie ma szans, na to, by niedźwiedź zaopiekował się człowiekiem w naturze.

  - Myślę, że ten chłopiec po prostu fantazjował. Niedźwiedziowi wcale nie zrobiłoby się żal tego, że jest sam w lesie. To przypisywanie ludzkich cech zwierzętom, czyli tak zwany antropomorfizm - mówił Servheen.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
 • hal
  zwierzeta sa lepsze od ludzi wiec nie zdziwialbym sie gdyby tak bylo, czy badacz niedzwiedzi czy inny wszystkowiedzacy nie moze wiedziec co zrobi zwierze , tego nikt nie wie.
  ~hhh /2019-02-13 23:09

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...