Informacje
 • Trzęsienie ziemi w Japonii. Fukushima ewakuowana

  10-07-2011 05:58 KATAKLIZM NA RAZIE BEZ TRAGICZNYCH SKUTKÓW
  Trzęsienie ziemi w Japonii. Fukushima ewakuowana

  Tsunami i trzęsienie ziemi w Japonii

  TVN24

  Trzęsienie ziemi o sile 7,1 w skali Richtera nawiedziło w niedzielę rano czasu lokalnego północno-wschodnią Japonię. Ogłoszone początkowo ostrzeżenie o fali tsunami zostało odwołane po dwóch godzinach. Wstrząsy nie spowodowały ofiar w ludziach ani strat materialnych.

  Wstrząsy wystąpiły o godz. 9.57 czasu lokalnego (2.57 czasu polskiego) w niedzielę. Epicentrum znajdowało się na głębokości 10 km pod dnem Oceanu Spokojnego w rejonie, w którym było ognisko katastrofalnego trzęsienia ziemi z 11 marca.
  Władze japońskie początkowo ostrzegały przed tsunami, ale po ok. dwóch godzinach alarm odwołano, gdyż fala okazała się mieć jedynie 10 cm.

  Wcześniej japońska Agencja Meteorologiczna ostrzegła, że fale tsunami o wysokości ok. 50 cm mogą dotrzeć do wybrzeży prefektur Iwate, Miyagi i Fukushima.

  Fukushima ewakuowana

  Pracownicy poważnie uszkodzonej podczas poprzedniego trzęsienia ziemi elektrowni atomowej Fukushima Daiichi zostali ewakuowani na wyżej położony teren - poinformował z kolei operator elektrowni firma Tokyo Electric Power Co.(TEPCO). W komunikacie podkreślono, że brak oznak jakichkolwiek dalszych uszkodzeń elektrowni, w której wciąż trwają prace przy naprawie uszkodzonego systemu chłodzenia reaktorów.

  Rejon północno-wschodniego wybrzeża Japonii został poważnie zniszczony podczas katastrofalnego trzęsienia ziemi z 11 marca. Fale tsunami osiągnęły wówczas wysokość 14 metrów. Ok. 23 tys. osób poniosło wówczas śmierć lub zaginęło.


Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
 • tam
  Jakże trudne staje się przełknięcie śliny czytając artykuł o tsunami,które nawiedziło Japonię,zastanawiam się jak tak rozwinięty kraj podniesie się po kataklizmie.Nie jest im obce życie w strachu min. przed trzęsieniami.Możliwości wystepowania trzęsień ziemi w ciągu roku z powodu płyt tektonicznych na skraju których ten kraj się znajduje są b.duże,los powtórzył oblicze zniszczenia z roku 1923 kiedy to Japonie nawiedziło silne trzęsienie Ziemi,w którym zginęło bardzo dużo ludzi.Człowiek uczy się na błędach,trzymam kciuki ze kraj ten wyciągnie wnioski,z żywiołu jaki ich napotkał.Jakże ważne jest przekazywanie informacji na temat możliwości występowania kataklizmów,zastanawiam się ile ludzi zajmuje się tego typu problematyką?
  ~bibop /2011-07-10 15:41

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

W najbliższych dniach nie ma szans na powtórkę gorącej pogody, którą pamiętamy s...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Udine znad Rumunii. ...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Jet stream, czyli prąd strumieniowy, oddzieli na długo Polskę od napływu ciepła....