Informacje
 • Trzęsienie ziemi w Argentynie

  10-01-2021 09:48 Odczuwalne w innych krajach

  Trzęsienie ziemi w Argentynie

  USGS

  Ziemia zatrzęsła się w niedzielę północno-zachodniej części Argentyny. Trzęsienie miało magnitudę 6,1. Wstrząsy były odczuwalne w sąsiednich krajach.

  Jak przekazało niemieckie centrum badan geologicznych GFZ, do trzęsienia ziemi w prowincji Salta. Epicentrum znajdowało się 37 kilometrów na północ od miasta San Antonio de los Cobres.

  Hipocentrum było na głębokości 222 km - podano w komunikacie GFZ.

  Wstrząsy były odczuwalne również w Boliwii, Chile i Paragwaju, z którymi graniczy argentyńska prowincja Salta. Nie ma informacji o ofiarach czy poważniejszych zniszczeniach.

  Częste zjawisko

  Pod koniec listopada w prowincji Salta dwukrotnie doszło do wstrząsów. 30 listopada miało tam miejsce trzęsienie o magnitudzie 6,3, którego epicentrum było zlokalizowane 77 km na południowy zachód od miasta San Antonio de los Cobres. Dzień wcześniej w tej samej lokalizacji wystąpiło trzęsienie o magnitudzie 5,9.

  W promieniu 100 km wokół San Antonio de los Cobres mieszka około 10 tysięcy osób. Konstrukcje budynków są dostosowane do zagrożeń sejsmicznych - podkreślają agencje.

  Najpoważniejsze w skutkach trzęsienie ziemi nawiedziło Argentynę w 1944 roku. Jego epicentrum znajdowało się w prowincji San Juan na zachodzie kraju. Zginęło wtedy ponad 10 tysięcy ludzi.


Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...