Informacje
 • Trzęsienie ziemi o sile 6,2 stopni w Kolumbii. Zadrżała także Bogota

  11-03-2015 08:55 Do wydarzenia doszło we wtorek 10 marca
  Trzęsienie ziemi o sile 6,2 stopni w Kolumbii. Zadrżała także Bogota

  W Kolumblii zatrzęsła się ziemia

  USGS

  W Kolumbii zatrzęsła się ziemia. Drżenie skorupy ziemskiej o sile 6,2 stopni w skali Richtera odczuwalne było w promieniu conajmniej 272 km. Odczuli je nawet mieszkańcy Wenezueli. W Bogocie ewakuowano pracowników biurowców.

  We wtorek 10 marca wstrząsy poczuli mieszkańcy paru miast w północnej Kolumbii. Ziemia zadrżała także w stolicy kraju, czyli Bogocie. Żywioł wprawił w ruch także budynki. Zaniepokojeni ludzie szybko wybiegi na miejskie ulice. Wstrząsy odczuli także mieszkańcy takich miast jak Medellin, a także w miastach w Wenezueli, przy granicy z Kolumbią, m.in. w Maracaibo i San Cristobal.   Dotychczas nie ma żadnych doniesień o ofiarach śmiertelnych i rannych. Oscar Ivan Marquez z Biura Zarządzenia Kryzysowego poinformował, że nie są znane żadne poważne konsekwencje i uszkodzenia wywołane trzęsieniem ziemi.

  Głębokie drżenie

  Według sejsmologów z Amerykańskiej Służby Geologicznej epicentrum znajdowało się na wschód od miejscowości Bucaramanga i około 272 km na północny-wschód od Bogoty. Groźne skutki trzęsienia zamortyzowało to, że centrum trzęsienia leżało niemal 150 km pod powierzchnią ziemi.

  Zaniepokojeni biznesmeni

  W Bogocie w biurowcach ewakuowano pracowników.

  - Wstrząsy były wyczuwalne dwa razy. Najpierw ziemia zadrżała, a po paru sekundach znowu było czuć wstrząsy i to jeszcze silniejsze niż poprzednio - relacjonował zdarzenie Juan Uribe, jeden z pracowników biurowca.

  - Gdy doszło do trzęsienia znajdowałem się na czwartym piętrze biurowca. Spojrzałem na moich kolegów z pracy i czułem się jakbym był pijany. Przesuwali mi się w oczach raz w prawo a raz w lewo. - opowiada Argemiro Espinosa.

  Oscar Ivan Marquez z Biura Zarządzenia Kryzysowego poinformował, że nie są znane żadne poważne konsekwencje trzęsienia ziemi.

  Co ciekawe sieci telefonów komórkowych były zablokowane przez kilka minut po trzęsieniu.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Przez Polskę przejdzie zimny front, za którym z północy dotrze do nas ochłodzeni...

Wojciech Raczyński

alt

Polska znajduje się pod wpływem klina wysokiego ciśnienia związanego z wyżem Wal...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Przed nami kolejna fala gwałtownej pogody - rządy przejmuje bowiem pogodowa "Cos...