Informacje
 • Tornada w Teksasie zniszczyły 50 domów

  13-12-2015 09:43 Żywioł pojawił się w Lindale i Willis

  Dwa tornada zaatakowały Teksas. Niszczyły zabudowania i siały spustoszenie. Lokalni synoptycy ostrzegają, że w niedzielę mogą pojawić się kolejne.

  W sobotę w Stanach Zjednoczonych panowały sprzyjające warunki pogodowe, aby na niebie powstawały tornada. Jeden wir powietrza zarejestrowano w pobliżu miejscowości Lindale w Teksasie. Żywioł nikogo nie ranił, ale zniszczył kilka domów.

  - Od sześciu do ośmiu domów jest bardzo uszkodzonych, a około 30-35 poniosło mniejsze "obrażenia" - powiedział Robert Nelson, burmistrz miasta Lindale.

  Brak prądu

  W tym samym stanie w sobotę pojawiło się także drugie tornado. Zaobserwowali je mieszkańcy Willis około godziny 16.15 czasu lokalnego. Najbardziej został zniszczony budynek firmy Mueller Incorporated. Dzięki temu, że w czasie ataku żywiołu przedsiębiorstwo nie działało, a w budynku nikogo nie było, obeszło się bez ofiar. Poza tym w rejonie Willis zniszczonych zostało kilka domów i restauracji.

  Niektóre budynki są odłączone od prądu, ale odpowiednie służby już pracują, aby wszyscy mieli z powrotem dostęp do energii elektrycznej.

  Wstępne raporty podają, że w sumie zniszczonych zostało 50 domów.

  Zagrożenie obowiązuje nadal

  Lokalni synoptycy ostrzegają, że niebezpieczna pogoda utrzyma się jeszcze w niedzielę. Zagrożenie przed trąbami powietrznymi występuje na obszarze Teksasu oraz Oklahomy.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Przed nami kilka cieplejszych dni, ale zimno jeszcze na chwilę wróci....

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Nicole znad Rumunii. Napływa do nas ciepłe powietrz...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nastała astronomiczna wiosna. Jednak patrząc na piątkową pogodę, zimowa aura nie...