Informacje
 • "To prawdziwa burza śnieżna, śnieżny armagedon, śnieżna apokalipsa"

  13-02-2021 16:37 Paraliż komunikacyjny w Moskwie
  Stolica Rosji po obfitych opadach śniegu Foto: MAXIM SHIPENKOV/PAP/EPA | Video: ENEX

  Dziesiątki opóźnionych lotów i paraliż na ulicach to skutek obfitych opadów śniegu, jakie nawiedziły Moskwę. W sobotę rano w stolicy Rosji leżało ponad pół metra śniegu. Pracuje kilkanaście tysięcy pługów.

  - To prawdziwa burza śnieżna, śnieżny armagedon, śnieżna apokalipsa - mówił jeszcze przed początkiem śnieżycy Jewgienij Tyszkowiec, meteorolog z rosyjskiego serwisu pogodowego Fobos, cytowany przez agencję prasową RIA Nowosti.

  Śnieg zaczął padać w późnych godzinach w czwartek. Dwa dni później grubość pokrywy śnieżnej w stolicy Rosji wyniosła już 56 centymetrów.

  Jak przewidują meteorolodzy, opady mają trwać do niedzieli.

  Korki, odwołane i opóźnione loty

  Na ulicach tworzą się korki. Opóźnionych zostało kilkadziesiąt lotów, a kilka było odwołanych. Przez leżące zwały śniegu trudności w poruszaniu się mają także piesi.

  Służby zalecają, aby nie przemieszczać się w pobliżu drzew, ostrzegając jednocześnie przed wiatrem o prędkości przekraczającej 60 kilometrów na godzinę.

  Kilkanaście tysięcy pługów

  Do odśnieżania ulic i innych prac związanych z usuwaniem skutków intensywnych opadów śniegu zaangażowano 60 tysięcy osób i 13,5 tysiąca pługów.

  W sobotę w Moskwie temperatura maksymalna osiągnęła -13 stopni Celsjusza. W ciągu kolejnych dni możliwy jest jej lekki spadek.

  W rejonie miasta obowiązują ostrzeżenia meteorologiczne pierwszego stopnia. Poza tym alertami, w tym drugiego stopnia w trzystopniowej skali, objętych jest większość regionów w europejskiej części Rosji.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem niżu Friedrich znad Rosji i związanego z nim frontu atmo...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...